In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Wiadmości bieżące

PostHeaderIcon Rozbudowa kanalizacji

Etap II projektu obejmuje rozbudowę istniejącej już sieci kanalizacyjnej prawie 30 km, w tym modernizację starej sieci kanalizacyjnej (ok. 1,5km) i wodociągowej (ok. 2 km). Wartość całego przedsięwzięcia wynosi ponad 27 mln zł przy dofinansowaniu z Funduszu Spójności na ponad 11 mln zł.  Etap II  podzielony  jest na dziewięć zadań, w tym sześć stanowi kontrakty na roboty budowlano-montażowe. Zakres rzeczowy niektórych z nich przekroczył półmetek, a w przypadku modernizacji sieci wodociągowej zakres rzeczowy zrealizowano w całości. Modernizacja sieci kanalizacyjnej metodą rękawa została wykonana. Obecnie trwają prace przy naprawach studni kanalizacyjnych z zastosowaniem materiałów renowacyjnych, tzw. chemią budowlaną.  W rehabilitowanych studzienkach przeprowadzane są próby wytrzymałości nowych wykładzin. Ponadto w najróżniejszych częściach miasta trwają intensywne prace przy rozbudowie sieci kanalizacyjnej.  Mowa tu o ulicach takich jak: Piaskowa, Spacerowa, Ząbkowska, Bandurskiego, Kurpińskiego, Nałkowskiej, Legionów Polskich, Sokola, Orla. Następne w kolejności będą m.in. Pułaskiego, Brzechwy, Wesoła.  Do siedziby Wodociągu Mareckiego został dostarczony specjalny samochód do czyszczenia kanalizacji z recyklingiem.  Zakup dofinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Zadania 8. Zakończenie Etapu II projektu planowane jest na koniec czerwca 2015r.

Wodociąg Marecki zachęca mieszkańców z zabudowanych nieruchomości przy ulicach, w których realizowana jest budowa kanalizacji do pilnego zgłaszania się do Zespołu Projektowego w celu uzgodnienia przebiegu przyłączy na działkach i wykonania ich projektów. Jednocześnie informujemy, że Spółka stara się pozyskać środki na kolejne dofinansowanie budowy przyłączy dla tych z Państwa, którzy będą tym zainteresowani. Przypominany, że Zespół Projektowy znajduje się przy ul. Żeromskiego 32, budynek naprzeciwko siedziby Wodociągu Mareckiego. Godziny przyjmowania interesantów: pon., wt., czw., pt.: 9.00-15.00; śr.: 10.00-18.00. W sprawie uzgodnień z mieszkańcami dot. podłączenia się do kanalizacji prosimy dzwonić pod następujące numery tel.:   668-465-356, 668-467-034,  668-465-358.

Bieżące informacje na temat postępu robót i działań związanych z rozbudową sieci dostępne będą na stronie spółkiwww.wodociagmarecki.pl