Budująco na Budowlanej

Budująco na Budowlanej

Zakończyły się prace wykonawcze przy budowie kolejnego odcinka kanalizacji sanitarnej
Uica Budowlana po realizacji robót
Uica Budowlana po realizacji robót
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

 

Wodociąg Marecki realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – etap III”


Już nie ma śladu po budowie kanalizacji sanitarnej w ulicy Budowlanej. W tym miesiącu zakończyły się roboty, które mogły być zrealizowane m.in. dzięki unijnemu dofinansowaniu. Wykonawca, czyli Zakład Budowy i Eksploatacji Urządzeń Wodociągowo-Kanalizacyjnych z Miętnego (koło Garwolina), ułożył 330 m kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami do granic posesji, wybudował sieciową pompownię ścieków wraz z przewodem tłocznym o długości ok. 230 m, a także przebudował kolidujący z inwestycją fragment sieci gazowej w ul. Mickiewicza. Naprawiona została również nawierzchnia dróg w standardzie postulowanym przez mieszkańców.

Rozpoczęły się procedury odbiorowe. Po ich zakończeniu będziemy mogli wystąpić do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie tego odcinka sieci kanalizacyjnej, które spodziewamy się otrzymać we wrześniu 2022 r. Czas na kolejny etap, czyli przygotowanie do podłączania nieruchomości. Mieszkańców ulicy Budowlanej już zapraszamy do składania wniosków o wydanie warunków podłączenia. Przypominamy, że w ramach trzeciego etapu unijnego projektu zobowiązaliśmy się do wykonania projektu przyłącza. Finansowanie projektu przyłącza pozostanie w gestii właściciela nieruchomości. Fizycznie przyłącza będzie można włączyć do kanału po uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie.

Po lewej - pompownia P69 przy Budowlanej

Data publikacji: 30.06.2022

« wstecz | w górę