„Czysta okolica zaczyna się od Ciebie”

„Czysta okolica zaczyna się od Ciebie”

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Najlepsze prace trafią na karty naszego kalendarza na 2022 r., a zwycięzcy otrzymają karnety na pływalnię MCER
Plakat zapraszający do udziału w konkursie
Plakat zapraszający do udziału w konkursie
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Część z naszych Czytelników uczestniczy w corocznych akcjach sprzątania Marek. Co miesiąc kilka kontenerów zebranych z ulic odpadów wywozi także Zakład Usług Komunalnych. Wykonujecie fantastyczną robotę. Niestety, usuwamy skutki, a nie przyczyny. Zgodnie z powiedzeniem „Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym padaniem” budujmy świadomość, że to od nas wszystkich (bez wyjątku) i naszego zachowania zależy, jak wygląda mareckie otoczenie. Dlatego wzięliśmy sobie do serca hasło „Czysta okolica zaczyna się od Ciebie”. Jest ono głównym mottem naszego najnowszego konkursu plastycznego, do którego zapraszamy uczniów mareckich szkół podstawowych oraz uczestników zajęć Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

- Często nie zdajemy sobie sprawy, ile każdy z nas może zrobić, by nasze otoczenie było piękniejsze i czystsze. Po pierwsze, możemy unikać tworzenia odpadów przez mądrzejsze zakupy. Po drugie, możemy niepotrzebnym już przedmiotom dawać drugie życie, po trzecie – jeśli już się ich pozbywamy, nauczmy się ich umiejętnego segregowania. Ale przede wszystkim – nie śmiećmy, nie zanieczyszczajmy lasów, parków i wód  – podkreślają Anna Sołoninko i Katarzyna Tymińska z Wodociągu Mareckiego.

I taka jest tematyka naszego konkursu. Przygotujcie pracę plastyczną (w formacie A3 lub A4), w której pokażcie, jak chronicie przyrodę – własną okolicę. Wasze prace będziemy oceniać m.in. pod kątem skuteczności i oryginalności przekazu, poziomu artystycznego, pracochłonności i estetyki.

- Najlepsze prace trafią na karty naszego kalendarza na 2022 r. – obiecuje Anna Sołoninko.

To nie jedyne wyróżnienie. Dla zwycięzców w dwóch kategoriach (klasy I-IV oraz V-VIII) przygotowaliśmy karnety wejściowe na pływalnię Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER), jednego z najbardziej ekologicznych budynków w kraju. Za pierwsze miejsce – karnet o wartości 720 zł, za drugie – 294 zł oraz za trzecie – 149 zł.

- Ponadto zwycięzcom oraz wyróżnionym wręczymy nasze gadżety promocyjne – dodaje Katarzyna Tymińska.

Na Wasze prace czekamy do 17 września. Jest więcej trochę czasu, ale jeśli w wakacje trafi Wam się deszczowy dzień, zasiądźcie do rysowania/malowania! Powodzenia! Wyniki konkursu ogłosimy najpóźniej 30 września na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

I jeszcze jedno – nich Wasi rodzice/opiekunowie pamiętajcie o kwestiach formalnych. Wszystkie niezbędne dokumenty oraz regulamin znajdziecie w linkach pod tekstem.

Regulamin konkursu - pobierz

Formularz zgłoszeniowy - pobierz

Deklaracja - pobierz

Uchwała - pobierz

Data publikacji: 30.06.2021
Autor:

« wstecz | w górę