Drzewko za źródełko

Drzewko za źródełko

Okazuje się, że picie kranówki ze zdroju może mieć wiele wspólnego z sadzeniem drzew
Drzewo na ręku - ilustracja symboliczna
Drzewo na ręku - ilustracja symboliczna
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 wyśpiewały w naszym konkursie Źródełko Markowej Wody. Jest już zainstalowane (na odpowiedniej wysokości), przechodzi teraz obowiązkowe badania. W nowym roku (przed)szkolnym źródełko będzie służyć najmłodszym mieszkańcom Marek ze Strugi. Liczymy na efekt edukacyjny (picie kranówki) i proekologiczny (mniej plastiku, więcej zdrowia). Wiadomo – czym skorupka za młodu…

Na efekty przyjdzie nam pewnie długofalowo zaczekać, ale jeden, ekologiczny, już jest na naszym i naszego partnera koncie. Firma Zdrojownia, która dostarczyła Źródełko Markowej Wody, włączyła się w akcję sadzenia drzew.  Zasada jest prosta. Każde zakupione źródełko to jedno drzewko więcej w polskich lasach. Otrzymaliśmy już specjalny certyfikat, z którego wynika, że drzewko (szacunkowo) pochłonie 6 kg CO2 i wyprodukuje tlen potrzebny dla jednego człowieka (tak w dużym zaokrągleniu).

„Razem możemy stworzyć pozytywny wpływ na środowisko naturalne naszego kraju. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie w naszą akcję” – czytamy w informacji Zdrojowni, notabene firmy z sąsiedniej Zielonki.

A my gratulujemy pomysłu! Tak 3mać!

Data publikacji: 03.08.2023

« wstecz | w górę