Fundusze Europejskie

Garść pomysłów na #zostańwdomu

Garść pomysłów na #zostańwdomu

Stworzenie gry planszowej, przygotowanie ozdób dla kropelki, a może zabawa z Psotnikiem – wokół nas tyle się dzieje, że nie sposób się nudzić.
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Mamo, nudzi mi się – ile razy takie zdanie usłyszą rodzice podczas epidemii koronawirusa. Dzieci cały czas przy komputerze i telewizorze siedzieć nie będą (w końcu ile można), więc trzeba inaczej zająć ich uwagę. Mamy dla Państwa trzy pomysły. Można się dobrze pobawić, rozwinąć w dziecku talenty plastyczne, a przy okazji (i odrobinie szczęścia) zdobyć nagrody i upominki.

 Sposób pierwszy

Pod koniec lutego ogłosiliśmy konkurs na przygotowanie gry planszowej „Odkrywcy wody”. Tak się składa, że mogą startować w nich wyłącznie duety: jedna osoba nie może mieć 13 lat, druga – musi być starsza. Dziecięca kreacja skonfrontowana z wiedzą dorosłych muszą przynieść fantastyczny owoc. Będzie nim najprawdziwsza gra planszowa, którą wydamy jesienią. Na zwycięzców konkursy czekają nagrody m.in. rower, hulajnoga i deskorolka, które – jak się skończy epidemia – będą non stop w użytku.

Więcej https://www.wodociagmarecki.pl/stworz-z-nami-gre-eko

Sposób drugi

Pamiętacie ubiegłoroczne lato? Podczas miejskich uroczystości, przy naszym stosiku, powstała ogromna kropla. Zbudowaliśmy ją z plastikowych elementów butelek. Przydałoby się teraz kroplę przystroić – wszak mamy już wiosnę – porę, kiedy świat pięknieje. Otrzymaliśmy już okulary i maseczkę dla kropli. Jeśli ktoś ma ochotę zrobić łańcuch z bibuły, wianek z papierowych kwiatów lub ma inny pomysł, niech siada do pracy. Gdy po epidemii otworzymy Biuro Obsługi Klienta, przyjmiemy Wasze ozdoby, zawiesimy na kropli, a w ramach podziękowań – wręczymy upominki.

 Jeszcze raz dziękujemy za piękne okulary i maseczkę, którą otrzymaliśmy od Nikoli!

Sposób trzeci

Wspólnie z Mareckim Ośrodkiem Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego będziemy tropić psotnika, który będzie chciał pokrzyżować niektórym plany. Spotkamy go w różnych miejscach pewnie nam bardziej i mniej znanych. Oczywiście czekają też na Was nagrody, ale o tym i o wszelkich szczegółach przeczytacie na http://www.mokmarki.pl/psotnik

Gotowi do działania! Zapraszamy i życzymy powodzenia.

Data publikacji: 31.03.2020