Kolejny rekord produkcji wody

Kolejny rekord produkcji wody

Fala upałów nie odpuszcza, a wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na Markową Wodę. Po rekordach z 20 czerwca (8 442 m³/d ) i 21 czerwca (8 514 m³/d ) padł kolejny historyczny wynik.
Podlewanie ogrodu - zdjęcie ilustracyjne
Podlewanie ogrodu - zdjęcie ilustracyjne
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

28 czerwca dostarczyliśmy do Waszych kranów aż 9 531 m³/d wody w ciągu jednej doby! To ponad 1000 m³ więcej niż tydzień wcześniej i aż 55% więcej od średniodobowej produkcji z 2025 roku. W porównaniu z dniem o najmniejszym poborze oznacza to ponad dwukrotnie większą produkcję wody!

Wczorajsza noc była pełna emocji. Paweł Pakuła, zastępca dyrektora ponu eksploatacji Wodociągu Mareckiego, na bieżąco monitorował pracę systemu. Posłuchajcie efektu wodospadu! Tak w nocy odtwarzaliśmy zapasy wody w zbiornikach retencyjnych.

Mimo ekstremalnego poboru wody system działał stabilnie. Odnotowaliśmy jedynie pojedyncze zgłoszenia dotyczące obniżonego ciśnienia – głównie na wyższych kondygnacjach budynków. Nasze zespoły przez całą dobę monitorują pracę obu Stacji Uzdatniania Wody i na bieżąco reagują na zmieniającą się sytuację. Staramy się jak najlepiej przygotować do wszelkich niedogodności, dlatego też dobrze przebiegła niedawna wymiana węzła zasuw z SUW przy ul. Żeromskiego. Prace realizowano w nocy z wtorku na środę. Najważniejsi kontrahenci zostali wcześniej poinformowani pisemnie, a dzięki kampanii informacyjnej naszej spółki oraz urzędu miasta wielu mieszkańców wiedziało o planowanym wyłączeniu. Przełożyło się to na niewielką liczbę zgłoszeń.

Przed nami kolejny bardzo gorący tydzień. Nasze stacje uzdatniania i cały zespół pracują na pełnych obrotach, aby Markowa Woda nieprzerwanie płynęła do Waszych kranów – nawet jeśli w godzinach największego poboru ciśnienie może być chwilowo niższe. Dziękujemy za wyrozumiałość i zachęcamy do rozsądnego korzystania z wody w czasie upałów.

Data publikacji: 29.06.2026
Autor:

« wstecz | w górę