KoloroWODAnki – nowy cykl, nowe wyzwanie

KoloroWODAnki – nowy cykl, nowe wyzwanie

Bądź częścią naszego pomysłu i stwórz książeczkę ekologiczną dla przedszkolaka. Temat widoczny w tytule, a forma też tam się ukrywa. Działamy pod hasłem – szkoła dla przedszkola, czyli młodzi tworzą dla najmłodszych.
Plakat nowego projektu
Plakat nowego projektu
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 3 minuty

„KoloroWODAnki - szkoła dla przedszkola ” pod taką nazwą kryje się nowy cykl zabaw, a zaczynamy  25 stycznia 2021r. Sami jesteśmy ciekawi, ponieważ to pierwszy taki projekt. Nowe wyzwanie zarówno dla nas jak i dla Was.

Wspólnie z Wami, a raczej Waszymi dziećmi i młodzieżą stworzymy kilkunastostronicową książeczkę, która będzie zawierać zadania, ciekawostki i kolorowanki dla przedszkolaków. Ma to być książeczka ciekawa, zabawna z elementem edukacyjnymi, by najmłodszym się nie nudziło. Tematem przewodnim oczywiście będzie woda. Dzięki temu przedszkolaki będą wiedzieć jak ją oszczędzać i o nią dbać. Często jako starsze rodzeństwo czy koledzy pomagamy młodszym, dlatego teraz szkoła pokaże, że w grupie siła.  Doświadczeni koledzy i koleżanki nie tylko mają wiedzę, ale i wspaniałe pomysły, co wielokrotnie udowodnili biorąc udział w naszych konkursach.

Kto może uczestniczyć w zabawie?

Dzieci i młodzież szkolna, co oznacza, że nie tylko szkoła podstawowa, ale i licealiści.

Uwaga!

Zapraszamy nie tylko szkoły z Marek, ale i miast sąsiadujących.

Na czym będą polegały KoloroWODAnki?

Od 25 stycznia, w każdy poniedziałek o godzinie 15:00 będziemy przedstawiać Wam opis, który będzie dostępny nie tylko na stronie www.wodociagmarecki w zakładce Aktualności i Nasze Akcje, ale i na naszym profilu FB w specjalnie utworzonym wydarzeniu.

Otrzymacie więc zadanie, które przeniesiecie na papier, a dokładniej narysujecie. Na wykonanie będziecie mieli sporo czasu, bo aż do następnego poniedziałku do godziny 12:00. Oznacza to, że macie prawie cały tydzień na wykonanie. Rysunek nie może być pokolorowany, chyba, że będzie tak w poleceniu. Co oznacza, że wystarczy kartka papieru i pisak. Czasami możemy poprosić, by osobne elementy były zaznaczone innym kolorem. Ale to się wszystko okaże wkrótce.

Mamy nadzieję, że jesteście już ciekawi.

Pamiętajcie, zadania będą publikowane i na profilu FB i na naszej stronie internetowej.

Jak dostarczyć pracę?

Zdjęcie pracy, którą wykonacie z dziećmi należy umieścić pod postem z zadanym zadaniem na profilu FB, a jeśli czytacie naszą stronę to przesłać na adres e-mail k.tyminska@wodociagmarecki.pl

Czy warto brać udział?

My spośród przesłanych zdjęć prac, wybierzemy jedną, z każdego tygodnia, która trafi do książeczki.

I tak, oto powstanie kilkunastostronicowa książeczka, która nie tylko bawi a i uczy.

Staniesz się częścią książeczki, w której znajdzie się Twoja praca i informacja o Tobie.

Ta książeczka trafi nie tylko w wersji papierowej do przedszkoli, ale będzie do pobrania na naszej stronie internatowej.

Prace, które znajdą się w książeczce będzie można zobaczyć w specjalnie przygotowanej ekspozycji w Wodociągu Mareckim.

Upominki możesz dostać podwójnie

Każdy, kto weźmie udział w cyklu zabaw „KoloroWODAnki - szkoła dla przedszkola” otrzyma od nas upominek, a dodatkowo, praca, którą wybierzemy do książeczki zostanie nagrodzona podwójnie. W każdym tygodniu będziemy informować, co się będzie pod nim kryło. Jako organizatorzy możemy przyznać też upominek – niespodziankę.

Doskonale wiemy, że możemy na Was liczyć! Pokazaliście to już nie przy jednym konkursie plastyczny. Dlatego tym razem zróbmy coś wspólnie dla najmłodszych i pokażmy, że jak zwykle Markowa Woda pomysłów doda.

Pamiętaj! Opis zadania będziemy publikować jednocześnie na stronie www pod tym artykułem jako link do pobrania z datą zadania. Post będzie na slajderze na stronie www, tak aby można go było bez problemu odnaleźć. Opis zadania do wykonania znajdziecie również na naszym profilu FB pod linkiem : https://www.facebook.com/wodociagmarecki w specjalnie utworzonym wydarzeniu.

Poniżej znajdziecie również link z regulaminem zabawy  - pobierz

Uchwała do Regulaminu - pobierz

Opis zadania nr 1 / 25.01.2021 pobierz

Opis zadania nr 2 / 01.02.2021 pobierz

Opis zadania nr 3 / 08.02.2021 pobierz

Opis zadania nr 4 / 15.02.2021 pobierz

Opis zadania nr 5 / 22.02.2021 pobierz

Opis zadania nr 6 / 01.03.2021 pobierz

Opis zadania nr 7 / 08.03.2021 pobierz

Opis zadania nr 8 / 15.03.2021 pobierz

Opis zadania nr 9 / 22.03.2021 pobierz

Data publikacji: 20.01.2021

« wstecz | w górę