Muzyczna uczta dla wody

Muzyczna uczta dla wody

Trzy mareckie przedszkola wyśpiewały utwory promujące picie wody z kranu, a jedno z nich główną nagrodę, czyli Źródełko Markowej Wody. Przeczytajcie, jakie emocje panowały podczas eliminacji w konkursie muzycznym i kto w trakcie Dni Marek odbierze laury.
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

15 maja na scenie w Mareckim Ośrodku Kultury odbyły się występy przedszkoli, biorących udział w konkursie „Wyśpiewaj Źródełko Markowej Wody”, którego celem było stworzenie i zaprezentowanie utworów muzycznych, związanych z tematyką picia wody z kranu oraz ekologią. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ każda piosenka na swój sposób była wyjątkowa, a niektóre przedszkola dołożyły wszelkich starań, by kostiumy i choreografia podczas wykonania nawiązywały do tematyki wodnej oraz były zgodne z wizerunkiem Wodociągu Mareckiego.

Jak Ci smutno, jak ci źle

Zdrowej wody napij się

Nie z plastiku ani z pudełka

Lecz z mareckiego tutaj źródełka

 

Dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat”

Marzą o niej już od lat

W naszym przedszkolu jest super tak

Tylko nam źródełka brak

To tylko krótki fragment utworu, który zebrał najwięcej punktów przyznanych przez komisję konkursową, składającą się z przedstawicielek z Mareckiego Ośrodka Kultury: Kingi Jakubowskiej, Aleksandry Sarnowskiej, Luizy Wojciechowskiej Konopki oraz z Wodociągu Mareckiego: Justyny Jasek, Anny Sołoninko. Piosenka „Bajkowe Źródełko” urzekła nie tylko pod względem wysokiego poziomu artystycznego, pomysłowości, estetyki, ale i spójności z wizerunkiem Wodociągu Mareckiego. Niebieskie kolory, parasolki, uśmiechy królowały na scenie, a w samym centrum kropelka, czyli dziewczynka, która miała przygotowaną kreację właśnie w krople wody.


Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3

Przedszkole Miejskie nr 3 „Bajkowy Świat” w Markach zostało zwycięzcą konkursu, a tym samym do nich trafi zdrój wody pitnej, czyli Źródełko Markowej Wody. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas drugiego dnia świętowania Dni Marek, 4 czerwca na scenie w parku Braci Briggsów o godz. 15:00. Warto być wówczas z nami, ponieważ na scenie pojawią się przedstawiciele z wszystkich przedszkoli, biorących udział w konkursie. U nas każdy otrzymuje nagrodę, a do dzieci trafią specjalnie przygotowane na ten dzień kolorowanki. Ta wyjątkowa historia do malowania, stworzona została z zabawy organizowanej przez Wodociąg Marecki.


Dzieci z PM nr 1 - filia przy Okólnej

Na podium nie zabraknie też kolejnych laureatów. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Wesoły Skrzat” przy ulicy Okólnej śpiewają, że ten, kto w Markach żyje, zdrową wodę pije. Dzieci wodę piją, wtedy długo żyją. Te wersy to powtarzający się refren, który zaprowadził wykonawców do drugiego miejsca. Podczas wykonania piosenki nie zabrakło pozytywnej energii i dobrej zabawy, w czym pomagały niebieskie elementy kostiumu oraz specjalne pompony. Trzecie miejsce otrzymała grupa też z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Wesoły Skrzat”,  ale z innej fili, bo przy ulicy Piłsudskiego w Markach.  Starannie wykonany utwór podkreślał, że woda to skarb, a każda jej kropla dodaje sił.


Dzieci z PM nr 1 - ul. Piłsudskiego

Bardzo się cieszymy, że nasz konkurs tak bardzo się spodobał, a wszystkim dzieciom gratulujemy odwagi, bo stanęły na wielkiej scenie i wykonały przepięknie utwory, które na długo zostaną w naszej pamięci. Dziękujemy też Paniom, które zaangażowały się w przygotowanie naszych najmłodszych do tego zadania oraz to, że w tak wspaniały sposób szerzą działania ekologiczne i promują picie wody z kranu.

Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje!

A my już dziś, zapraszamy 4 czerwca zapraszamy na Dni Marek, gdzie nie tylko będzie można nas spotkać, laureatów konkursu, ale i spróbować wody z kranu prosto z saturatora.

Data publikacji: 26.05.2023

« wstecz | w górę