Niezbędne dane do deklaracji odpadowej

Niezbędne dane do deklaracji odpadowej

Rozpoczęliśmy dystrybucję informacji o okresie i ilości zużytej wody w 2022 r.
Fragment informacji o okresie i ilości zużytej wody
Fragment informacji o okresie i ilości zużytej wody
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Szanowni Klienci! W tym miesiącu uważnie sprawdzajcie przesyłki zostawione w Waszych skrzynkach pocztowych przez naszych pracowników. Oprócz faktury za grudzień 2022 r. znajdziecie w nich „Informację o okresie i zużyciu wody w 2022 r.”. To jedna z dwóch podstaw do złożenia deklaracji odpadowej, które od początku przyszłego roku będzie przyjmować nasze miasto. W „Informacji” znajdziecie wszelkie niezbędne dane do obliczenia wysokości opłaty za wywóz i zagospodarowanie śmieci w 2023 r. Pamiętajcie, że ten dokument dołączacie do deklaracji odpadowej.

Drugą, alternatywną podstawą do jej złożenia mogą być faktury obejmujące 2022 r. Jeśli je skrzętnie odkładaliście w szufladzie, możecie na ich podstawie dokonać obliczeń, a potem dołączyć do składanej urzędowi deklaracji odpadowej.

My zaś namawiamy Was do wykorzystania naszego Internetowego Biura Obsługi Klienta (IBO). Tam dane do deklaracji odpadowej są dostępne elektronicznie. Wystarczy zalogować się i wybrać dowolną fakturę za 2022 r. Na jej drugiej lub trzeciej stronie znajduje się „Informacja o okresie i zużyciu wody w 2022 r.” Alternatywnie możecie również wydrukować faktury za wybrany przez Was okres 2022 r.

- W IBO mamy prawie 3800 klientów. Zapraszamy Państwa do sięgnięcia po to bezpłatne i wygodne narzędzie. Wszystkie rozliczenia z Wodociągiem Mareckim będą trafiać do Państwa od ręki, drogą elektroniczną. Korzystanie z IBO ma także wymiar ekologiczny. Będziemy zużywać mniej papieru i kopert na korespondencję – podkreśla Aron Ablewski z Wodociągu Mareckiego.

Jak dołączyć do grona abonentów IBO? Szczegóły w linku

Więcej o deklaracjach odpadowych na stronie internetowej urzędu miasta

Data publikacji: 08.12.2022

« wstecz | w górę