Obchodź się ze mną delikatnie

Obchodź się ze mną delikatnie

Jak odczytać dane z wodomierza
Wodomierz marki Sensus 820
Wodomierz marki Sensus 820
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Cześć! Jestem Sensus 820. Jesteśmy całkiem sporą rodziną. Ja i moi bracia pracujemy w ponad 2000 lokalizacji w Markach. Dzięki nam nie zawraca Ci głowy inkasent i nie wchodzi na teren Twojego domu/posesji. Mamy wbudowany specjalny moduł, dzięki któremu elektronicznie przekazujemy dane do Wodociągu Mareckiego. W zasadzie nie zawracalibyśmy Ci głowy, gdyby nie jeden istotny drobiazg.

Czasem jesteś ciekaw, ile wody zużywasz. My ty rozumiemy. Prosimy Cię jednak o to, byś robił to umiejętnie. Spójrz na mnie z góry. Nie widzisz odczytu, prawda? Zaraz pokażemy Ci, jak to zrobić prawidłowo.

 Po prawej stronie zdjęcia znajduje się moduł (pokazuje go czerwona strzałka), który służy do przekazywania danych. Prosimy – nie ruszaj go. Jeśli za niego pociągniesz, prawdopodobnie go wyrwiesz i uszkodzisz urządzenie. W takiej sytuacji mam dla Ciebie złą wiadomość. Uderzy Cię to po kieszeni. W zależności od skali uszkodzeń to kwota od około 180 do 500 zł. To kompletnie niepotrzebny uszczerbek w Twoim budżecie.

 Jak więc sprawdzić wielkość zużycia wody? Spójrz na lewą stronę wodomierza. Tu znajduje się nieduża klapka. Uchwyć jej boki palcami i delikatnie podnieś – tak jak na zdjęciu. Wówczas bez problemu odczytasz stan wodomierza.

 

 Dlatego proszę Cię – tak jak w tytule – Obchodź się ze mną delikatnie i nie przysparzaj sobie problemów

Data publikacji: 18.03.2022

« wstecz | w górę