Pomóżmy naszym sąsiadom z branży

Pomóżmy naszym sąsiadom z branży

Wojenne straty ukraińskich firm wodociągowo-kanalizacyjnych są gigantyczne. Podajmy ich pracownikom pomocną dłoń
Logo Ukrvodokanalekologiya
Logo Ukrvodokanalekologiya
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wojna w Ukrainie trwa ponad miesiąc. Wyczekujemy z niecierpliwością dni, kiedy usłyszymy, że to już koniec. Niestety, najczarniejsze scenariusze mówią, że wojna potrwa lata…

Kilka dni temu dostaliśmy list od stowarzyszenia Ukrvodokanalekologiya. Jest to organizacja, które zrzesza głównie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne Ukrainy. Reprezentuje ich interesy od ponad 30 lat. Przed wybuchem walk stowarzyszenie regularnie organizowało liczne warsztaty, konferencje i kongresy. Wojna wymusiła zmiany w jego pracy. W tym trudnym czasie, wraz z tamtejszym ministerstwem rozwoju, Ukrvodokanalekologiya koordynuje działania pomocowe na rzecz przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych.

Została podjęta współpraca m.in. z UNICEF oraz Czerwonym Krzyżem. Dzięki zmianom w ustawodawstwie w związku z wojną została utrzymana komunikacja z dostawcami niezbędnego sprzętu i materiałów . Niestety szkody wyrządzone przez agresora w infrastrukturze sięgają nawet 10 mld USD. Prawie wszystkie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne nie mają już środków na podstawowe potrzeby.

W związku z tym stowarzyszenie zaapelowało do wszystkich firm, organizacji, i obywateli o wsparcie i pomoc dla przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Ukrvodokanalekologiya jest otwarta na wszelkie formy współpracy oraz pomocy.

Zostały utworzone specjalne konta, gdzie można przekazywać pomoc humanitarną. Środki, które zostaną tam wpłacane, pod ścisłą kontrolą zostaną przekazane najbardziej potrzebującym firmom.

Poniżej prezentujemy Państwu oryginalną wersję listu, w której znajdują się dane kontaktowe do stowarzyszenia jak i numery kont, na które można wpłacić pieniądze.

Pomóżmy naszym sąsiadom w tych trudnych dla nich czasach.

Przeczytaj apel Ukrvodokanalekologiya

Data publikacji: 07.04.2022

« wstecz | w górę