Projekt przyłącza już nie będzie potrzebny

Projekt przyłącza już nie będzie potrzebny

{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wodociąg Marecki Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku ze zmianą prawa od dnia 19.09.2020 r. przestają być obowiązkowe uzgodnienia projektów przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie nieruchomości.

Uzgodnieniu podlegają jedynie plany sytuacyjne tych urządzeń. Projekt przyłącza może być jednak wykonany i uzgadniany przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, o ile takie życzenie wyrazi klient.

Nasza firma nadal będzie przygotowywać plany sytuacyjne przyłączy kanalizacyjnych dla nieruchomości, które możliwość podłączenia uzyskają w wyniku realizacji sieci kanalizacji sanitarnej w ramach Projektu "Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki - Etap III".

Lista ulic, w których  kanalizacja została już zrealizowana i możliwe są podłączenia, publikowana jest na stronie https://www.wodociagmarecki.pl/103,iii-etap-budowy-kanalizacji i jest aktualizowana wraz z postępem robót.

W pozostałych wypadkach od dnia 19.09.2020 r. Wodociąg Marecki nie będzie nieodpłatnie wykonywał projektów przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz planów sytuacyjnych. Jest to związane z wyczerpaniem środków na ten cel, które samorząd wniósł do spółki w celu sfinansowania wykonania projektów przyłączy kanalizacyjnych.

Uchwała 12/2020 z dnia 16 września 2020r. - pobierz

Uchwała 13/2020 z dnia 16 września 2020 r. - pobierz

Załącznik nr 1 do uchwały z dnia 16 wrzesnia 2020 r. - pobierz

Data publikacji: 16.09.2020
Autor:

« wstecz | w górę