Rozbudowujemy sieć wod-kan na północy miasta

Rozbudowujemy sieć wod-kan na północy miasta

Współpracujemy z samorządem Marek przy modernizacji fragmentu Alei Piłsudskiego
Budowa infrastruktury wod-kan w Alei Piłsudskiego
Budowa infrastruktury wod-kan w Alei Piłsudskiego
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Nasz samorząd realizuje modernizację północnego odcinka Alei Piłsudskiego – od ul. Legionowej do granicy miasta z gminą Radzymin. Powstaną tam m.in. nowe chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie, parkingi. Te wszystkie zmiany powinniśmy zobaczyć na własne oczy jesienią tego roku.

W miejską inwestycję zaangażowana jest również nasza firma. Działania Wodociągu Mareckiego może są mniej spektakularne (bo podziemne), ale równie istotne. Dlaczego? Przez wiele lat nie mogliśmy realizować robót w obrębie dawnej drogi krajowej nr 8. Przez to cierpiała część nieruchomości, które nie mogły być podłączone do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej. Po otwarciu obwodnicy Marek i minimalizacji tranzytowej roli Alei Piłsudskiego otwierają się przed nami nowe możliwości. Wykorzystujemy więc realizację naziemnych robót na północnym odcinku Alei Piłsudskiego do rozbudowy naszej podziemnej infrastruktury.

W ubiegły piątek zostały zakończone przewierty pod Aleją Piłsudskiego rurami: wodociągową i kanalizacyjną. Ani na moment nie blokowaliśmy ruchu samochodów. Przed nami jeszcze ułożenie około 1 km sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Umożliwi to podłączenie pięciu nieruchomości do sieci wodociągowej oraz dziesięciu szt. – do kanalizacji sanitarnej.

Prace wykonuje firma Mosty Warszawa, wybrana w przetargu przez Miasto do realizacji robót w Alei Piłsudskiego.

Data publikacji: 05.06.2023

« wstecz | w górę