Uczestnicy konkursu przegonili deszcz!

Uczestnicy konkursu przegonili deszcz!

{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Dość zachmurzone niebo w sobotnie popołudnie nie przestraszyło dzieci z Marek, które odwiedziły siedzibę Wodociągu Mareckiego. Wszystko dlatego, że o godz. 11.00 rozpoczęło się uroczyste wręczanie nagród w konkursie plastycznym pt. „Wodociąg Marecki w trosce o czystą wodę i środowisko”. Cała akcja nie odbyłaby się, gdyby nie dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności.
Aktywnie i wesoło przebiegała cała akcja. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu, dzieci mogły sprawdzić w wielu zabawach sportowych. Pod okiem animatora z Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ uczyły się żonglerki. Nie tylko dzieci, ale nawet rodzice próbowali swoich sił. Upominki otrzymali ci, którzy najdłużej żonglowali. Jeszcze nie zdążyły opaść emocje, a już na wszystkich czekała kolejna konkurencja. Zaciętą walkę wywołał zorganizowany wielobój. Dzieci musiały uporać się chociażby z małym tunelem i zmienić się na moment w kangura. Pierwsze trzy zwycięskie drużyny otrzymały zestawy nagród. Każda konkurencja była odpowiednio punktowana, a najlepsi otrzymywali nagrody. Nikt jednak nie wyszedł od nas z pustymi rękoma. Mogliśmy obdarować wszystkich uczestników chociażby maskotkami, które należą do elementów promocji projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki”. Upominki takie jak: puzzle, joja, maskotki to efekt realizacji promocyjno-informacyjnego Kontraktu 10 współfinansowanego przez Unię Europejską. Ważne jest też, że 12 prac zostało wytypowane do kalendarza, który wydany zostanie na 2012 rok. Nie tylko uczestnicy, ale i szkoły otrzymają bezpłatnie egzemplarze. Główne nagrody ufundował Wodociąg Marecki. Na wręczaniu nie zabrakło samego dyrektora spółki - Kajetana Pawła Specjalskiego, który pogratulował wszystkim uczestnikom. Konkurs organizowany został w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe – klasy IV-VI oraz gimnazja. Z powodu małego zainteresowania gimnazjalistów, przyznaliśmy tylko jedną nagrodę główną dla ucznia z Gimnazjum Specjalnego w Markach. Prace oceniała Komisja Konkursowa, której skład wchodzili: Przewodniczący - Kajetan Paweł Specjalski (Dyrektor Zarządu WM), Sekretarz - Anna Sołoninko (Inspektor ds. promocji projektu), Roman Majewski – fotograf, Luiza Wojciechowska – Konopka – artysta plastyk MOK, Monika Zakrzewska – Specjalista ds. finansowych, Justyna Balcerzak – Stanowisko ds. komunikacji społecznej.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów

Kategoria – Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI – prace wytypowane do kalendarza

1. Aleksandra Krzywicka
2. Jakub Nienałtowski
3. Paulina Papiernik
Izabela Talapka

Kategoria - Gimnazjum - praca wytypowana do kalendarza

1. Arkadiusz Reda

7 wyróżnień specjalnych - prace wytypowane do kalendarza

1. Izabela Gutowska
2. Patrycja Gołębiowska
3. Maria Król
4. Marta Mioduszewska
5. Natalia Borkowska
6. Adam Komar
7. Sonia Podwyszyńska

Wyróżnienia

1. Marcin Miros
2. Katarzyna Mazur
3. Mateusz Słowik

Wszyscy uczestnicy, których prace zakwalifikowały się do konkursu, otrzymają upominki oraz dyplom, który potwierdza udział.

Warto też dodać, że na uroczyste wręczanie nagród zakończyło się wycieczką po wodociągach. Od nowego roku szkolnego zachęcamy pedagogów do współpracy. Jeśli tylko znajdą się chętne klasy, które chciałyby zwiedzić naszą siedzibę, serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia proszę kierować na mail: a.soloninko@wodociagmarecki.pl.

Data publikacji: 23.06.2015

« wstecz | w górę