Wcinki wodociągowe pod nadzorem

Wcinki wodociągowe pod nadzorem

Zwiększamy bezawaryjność i bezpieczeństwo dostaw wody
Prace wodociągowe
Prace wodociągowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zarząd Wodociągu Mareckiego zdecydował o powołaniu pionu wykonawstwa. To działanie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa wykonywania tzw. wcinek, czyli podłączania do sieci wodociągowej nowych odbiorców. Na czym to będzie polegało?

- Osoba lub instytucja, która chce przyłączyć się do sieci, załatwia kwestie formalne (m.in. zajęcia pasa drogowego), przygotowuje wykop, odwadnia go i zaprasza naszą ekipę wypełniając odpowiedni wniosek. My zaś dokonujemy tzw. wcinki – czyli wmontowania trójnika elektrooporowego, który pozwoli podłączyć nieruchomość do sieci wodociągowej – tłumaczy inżynier Maciej Urbanek z Wodociągu Mareckiego.

Taka sytuacja będzie możliwa w przypadku, jeśli wcinka będzie wykonywana w sieci, która należy do naszej spółki. Zdarza się jednak tak, że mamy do czynienia z odcinkami, które nie należą do Wodociągu Mareckiego. Ale i w takim wypadku nadal będziemy czuwać. Wówczas taka wcinka będzie mogła się odbywać wyłącznie pod nadzorem naszych służb wodociągowych - tak jak dotychczas to wyglądało.

- Dmuchamy na zimne, ale chcemy mieć pewność, że przy realizacji wcinek nie dojdzie ani do zmiany jakości wody (w tym wtórnego zanieczyszczenia), ani do awarii – dodaje Maciej Urbanek.

Co ważne, w większości wcinki będą wykonywane bez wyłączeń wody w okolicy.

Osoby lub instytucje zainteresowane wykonaniem wcinki proszone są o kontakt na adres a.galczynski@wodociagmarecki.pl lub pod numerem telefonu 795-133-585

Nasza sieć wodociągowa liczy 144,9 km. Dostarczamy ją do 13,6 tys. gospodarstw domowych. W ubiegłym roku nasze dwie stacje uzdatniania wody wtłoczyły do sieci 1,87 mln m.sześc.

Data publikacji: 23.04.2021

« wstecz | w górę