Fundusze Europejskie

Wodociąg Marecki i Marecki Ośrodek Kultury w zimowej akcji

Wodociąg Marecki i Marecki Ośrodek Kultury w zimowej akcji

Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Ferie na starcie z  „Zimą w Mieście”, w której uczestniczyliśmy.  Okazuje się, że nie ma potrzeby wyjeżdżać z domu, aby i w Markach dobrze się  bawić.

Ferie w mieście są fajne! Można było to zauważyć w słoneczny, ale mroźny poniedziałek, kiedy ponad czterdziestoosobowa grupa przyszła do Wodociągu Mareckiego, by sprawdzić skąd się bierze woda w kranie. To właśnie 28 stycznia dzieci biorące udział w zorganizowanych przez Marecki Ośrodek Kultury  feriach „Zima w Mieście” miały okazję odwiedzić naszą Spółkę. Kiedy jedna  grupa zwiedzała stację uzdatniania wody to  druga  w tym samym czasie rozwiązywała krzyżówki o tematyce ekologicznej, przygotowane specjalnie dla nich.. Następnie nastąpiła zamiana miejsc. Wodociąg Marecki zawsze stara się zapewnić jak najwięcej atrakcji dla odwiedzających, dlatego też dzieci z ciekawością zadawały dużo pytań. Dowiedziały się, ile trzeba kopać, aby dostać się do naszej wody?  Gdy okazało się, że pod ziemią mogłyby zmieścić się dwa wielkie bloki z ul. Małachowskiego, to widoczne było zdziwienie na ich twarzach. W krzyżówkach też znalazły się hasła z wodą w tle. Oczywiście na  koniec każdy z uczestników otrzymał od nas upominek. Bardzo dziękujemy całej grupie za miło spędzony wspólnie czas.

 

                                                                                                          autor zdjęcia: Paulina Borzecka

Tym samym przypominamy, ze już 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Zapraszamy Was do odwiedzin Wodociągu Mareckiego tego dnia już od 9:00 do 13:00 co godzinę będziemy przyjmować grupy zorganizowane, a o 14:00 zapraszamy wszystkie chętne osoby indywidualne. Zapisy na odwiedziny prowadzimy do końca lutego. Prosimy o przesłanie e-maila w tej sprawie na adres k.tyminska@wodociagmarecki.pl. Tego dnia zaprezentowana zostanie też wystawa o tematyce wodnej. Zobaczcie, jak trwają  przygotowania do wystawy  Więcej szczegółów wkrótce!

Oczywiście u nas konkursów nie brakuje, dlatego przypominamy o aktualnym na wielkanocną kartkę świąteczną  z motywem wody w tle.

Poniżej więcej szczegółów:

Konkurs Na Wielkanoc z Marek

Zachęcamy też  do śledzenia naszego profilu na FB https://www.facebook.com/wodociagmarecki/

A tak bawiliśmy się na Dniach Wody w ubiegłym roku, by sprawdzić kliknijcie poniżej:

Światowy Dzień Wody 2018 cz. I

Światowy Dzień Wody 2018 cz. II

 

Data publikacji: 30.01.2019