Zagraliśmy rekordowo

Zagraliśmy rekordowo

To, że tak licznie Markowianie odwiedzili nasze stoisko podczas 31. Finału WOŚP, spowodowało, że pobiliśmy wynik zbiórki z ubiegłych lat. Wasze serca już wygrały z sepsą, a te z włóczki zagościły w Waszych domach.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Dzięki Wam udało się zebrać do wodociągowej puszki 2839,98 zł, a 1190 z licytacji, co daje kwotę 4028, 98. To liczba dla nas rekordowa w finałowych zbiórkach WOŚP. Nie mogło być inaczej, gdyż nasza puszki zapełniały się w mgnieniu. Dzieci przynosiły woreczki z monetami – to ich całoroczne oszczędności, gdzie każdy grosik ma wielkie serce. Dorośli wrzucali głównie banknoty, stąd tuż przed światełkiem zdaliśmy zapełnione i ciężkie puszki.

Stoisko pełne serc

Podczas tej wyjątkowej niedzieli, nie zajmowaliśmy się wyłącznie kwestowaniem. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko, mógł przygotować na warsztatach serce zrobione z włóczki, za które otrzymał wybrany przez siebie upominek. Jest nam niezmiernie miło, że warsztaty cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem. Dzieci miały fantastyczną pomoc, ponieważ rodzice i opiekunowie, z którymi do nas przychodzili zaangażowali nawijanie włóczki na papierowe serduszko. W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć m.in. efekty pracy - Link

Wszystkie serduszka wycięte z pustych kartonów zniknęły z naszego stoiska. Za rok przygotujemy jeszcze więcej atrakcji.  

Woda z sercem

Nasza kranówka z sokiem, prosto z saturatora cieszyła się, jak zwykle ogromną popularnością. Dzieci chętnie podchodziły, by napić się wody i chwilkę odpocząć od atrakcji, jakimi przepełniony był MCER. Miło było słuchać rodziców, opowiadających dzieciom historie z młodzieńczych lat, do czego to urządzenie kiedyś służyło i jak wyglądało. Woda była dla wszystkich, ale chętnie po wypiciu jej, zasilano datkami naszą puszkę, czy uczestniczono w warsztatach.

Licytacje z sercem

Tegoroczny statek Pana Jurka osiągnął kwotę 750 zł. I już wiemy, że wylicytowała go osoba, która ma już inny model z wcześniejszych finałów. Tak samo w przypadku zestawu bałkańskiego. Za 305 zł przez Kraków trafi aż do Czech, do osoby, która we wcześniejszych latach już jeden taki pakiet otrzymała. Oznacza, że wiele osób też czeka na nasze licytacje, a to motywuje nas, aby w przyszłym roku, przygotować kolejne i Was czymś nowym zaskoczyć.

Na koniec tego wyjątkowego dnia z mareckiego sztabu dotarły do nas niesamowite wiadomości. Uwaga! Padł rekord mareckich finałów - 262 889,23 zł, a to nie ostatnie słowo, ponieważ trwają jeszcze licytacje. Takie informacje pełne dobroci, cieszą nasze serce.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, kosztowali wody z saturatora oraz uczestniczyli w warsztatach.

Brawo mieszkańcy Marek!!!

Widzimy się za rok, bo gramy do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Data publikacji: 01.02.2023
Autor:

« wstecz | w górę