Zakończenie budowy SUW2

Zakończenie budowy SUW2

Nowe źródło zasilania miasta w wodę już pracuje.
Filtry na Stacji Uzdatniania Wody 2
Filtry na Stacji Uzdatniania Wody 2
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

7 stycznia 2020 r. wykonawca zgłosił do odbioru wykonane prace przy budowie Stacji Uzdatniania Wody 2 (SUW-2) przy ul. Spacerowej w Markach. 17 stycznia pozyskano pozwolenie na użytkowanie SUW-2, co pozwoliło 4 lutego 2020 r. sfinalizować procedury odbiorowe. Tym samym formalnie zakończyła się realizacja kluczowej inwestycji, która zaspokoi potrzeby miasta w perspektywie kolejnych dekad. Obecnie Marki są zasilane w wodę z dwóch SUW: przy ul. Żeromskiego i ul. Spacerowej.

Nowa SUW-2 jest w stanie wyprodukować do 150 m. sześc. wody na godzinę. Uzdatniona woda jest gromadzona w zbiorniku retencyjnym o pojemności 1000 m. sześc., a następnie za pomocą pomp przesyłana magistralą wodociągową wzdłuż ulicy Spacerowej i wtłaczana do miejskiej sieci. Obecnie praca SUW-2 pokrywa około 1/3 popytu generowanego przez mieszkańców i podmioty gospodarcze z Marek.

Wykonawcą robót przy ul. Spacerowej było konsorcjum firm: Husar Budownictwo Inżynieryjne oraz Krevox Europejskie Centrum Ekologiczne wraz z kilkunastoma podwykonawcami.

Data publikacji: 27.02.2020

« wstecz | w górę