Zbudujemy kanalizację sanitarną w ul. Budowlanej

Zbudujemy kanalizację sanitarną w ul. Budowlanej

Podpisaliśmy kolejną umowę w ramach III etapu unijnego projektu.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wodociąg Marecki realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – etap III”

Kolejny przetarg rozstrzygnięty. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na budowę kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w ulicy Budowlanej. Wykonawcą robót będzie Zakład Budowy i Eksploatacji Urządzeń Wodociągowo-Kanalizacyjnych z Miętnego (koło Garwolina).

Zadaniem wykonawcy będą m.in.: ułożenie niemal 570 m. kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami do granic posesji, sieciowej pompowni ścieków, a także przebudowa sieci gazociągowej kolidującej z planowaną inwestycją. Umowa opiewa na prawie 1,13 mln zł. Wykonawca udzieli 60-miesięcznej gwarancji i rękojmi na zrealizowane prace.

To kolejna umowa w ramach III etapu projektu unijnego. W jego ramach rozbudowujemy sieć kanalizacji sanitarnej o 14,5 km. Została już także uruchomiona druga Stacja Uzdatniania Wody, pracująca na Czarnej Strudze. Zwiększyliśmy również niezawodność działania sieciowych przepompowni ścieków przez wprowadzenie systemu monitoringu ich pracy. W budowie znajduje się zaplecze techniczne dla specjalistycznego samochodu zajmującego się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej

Dzięki unijnemu wsparciu praktycznie od zera nasza firma ułożyła ponad 200 km sieci kanalizacji sanitarnej. Na koniec 2020 r. mogło z niej korzystać ponad 13,2 tys. gospodarstw domowych. Łączna wysokość pomocy z Funduszu Spójności wynosi niemal 110 mln zł.

Data publikacji: 20.09.2021

« wstecz | w górę