10 rekomendacji dla użytkowników fontanny

10 rekomendacji dla użytkowników fontanny

Przygotowaliśmy garść praktycznych rad i informacji dla naszych gości odwiedzających Park Wolontariuszy
Fontanna w Parku Wolontariuszy
Fontanna w Parku Wolontariuszy
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Latem ubiegłego roku zainaugurowała działalność nasza fontanna. Cieszymy się, że spotkała się z tak ciepłym przyjęciem. Codziennie odwiedza ją wiele osób – zarówno dzieci jak i dorosłych. I o to właśnie nam chodziło – by dawała Wam jak najwięcej chłodu w upalne dni, relaksu i odpoczynku. Wraz z uruchomieniem fontanny w parkowej gablocie umieściliśmy regulamin korzystania z fontanny. Powinien go każdy przeczytać, ale zakładamy, że nie wszystkim się to udało. Dla wszystkich użytkowników fontanny przygotowaliśmy więc 10 ważnych rekomendacji.

  • Najważniejsza sprawa – nie pij wody z fontanny. Woda krąży w obiegu zamkniętym. Wprawdzie jest podczyszczana, ale cały czas jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Jeśli chcesz się napić Markowej Wody, poszukaj kranu na tyłach fontanny lub źródełek markowej wody w parku.
  • Nie kąp się i nie myj w fontannie. Do takich rzeczy lepiej nadaje się domowy prysznic lub wanna, gdzie możesz myć się tak jak chcesz i ile chcesz. Pamiętaj, że fontannę odwiedza wiele osób – nie tylko Ty. Inspekcja Sanitarna również zaleca, by nie traktować fontanny jako miejsca kąpieli z uwagi na potencjalne zagrożenie drobnoustrojami. Pamiętaj, że długie „chlapanie” to też kąpiel
  • Patrz pod nogi i poruszaj się ostrożnie – może być ślisko. Nie życzymy nikomu jakiejkolwiek kontuzji lub urazu
  • Nie wpuszczaj na teren fontanny zwierząt. Istnieje ryzyko, że skorzystają z niej jak z miski lub w drugą stronę - potraktują nieckę – nazwijmy rzecz po imieniu – jako wielką kuwetę.
  • Nie wjeżdżaj na teren fontanny na rolkach, hulajnogach lub rowerze. W Parku Wolontariuszy są wydzielone odpowiednie strefy na tego typu aktywności, ale z całą pewnością nie jest nią niecka fontanny, w której znajdują się urządzenia narażone na uszkodzenie.
  • Jeśli Twoje dziecko nie ma siedmiu lat, sprawuj nad nim ciągłą opiekę. Przebywanie dzieci bez opieki na terenie fontanny jest zabronione.
  • Nie przynoś kamieni, nie wrzucaj piasku, nie wkładaj kijków do dysz – tego typu rzeczy mogą uszkodzić fontannę i spowodować, że nie będzie dla Ciebie pracować
  • Nie niszcz materiałów informacyjnych. O zasadach obowiązujących na terenie fontanny informujemy w specjalnej gablocie oraz tabliczkach. Niestety, spotkaliśmy się już z przypadkami ich uszkodzeń. Nie pozbawiaj Twoich sąsiadów ważnych informacji.
  • Nie wnoś na teren fontanny materiałów niebezpiecznych, łatwopalnych czy też pirotechnicznych. Mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla Ciebie, ale również dla innych użytkowników
  • Na koniec rzecz oczywista – nie odwiedzaj fontanny będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Nie jesteś wówczas mile widzianym gościem.

Pamiętaj, że fontanna jest pod stałym nadzorem kamer miejskiego monitoringu.

Dziękujemy za częste odwiedziny! Nadal zapraszamy. Miłego relaksu!

Data publikacji: 29.07.2022

« wstecz | w górę