Fundusze Europejskie

Bijące źródła

Bijące źródła

Dziś Dzień Dziecka. Z taj okazji zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Najlepsze prace ozdobią kalendarz na 2019 r., a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

https://www.wodociagmarecki.pl/uploads/newsy/Ciag%20znak%C3%B3w%20JPG.jpg

Woda to niedoceniany skarb. Choć zajmuje większość powierzchni ziemi, tylko niewielka jej część nadaje się do picia. Pewnie zaskoczy Was wiadomość, że Polska wcale nie należy do krajów, które mogą cieszyć się z bogactwa wody. Wręcz przeciwnie. Powinniśmy ją szczególnie szanować. Także u nas w Markach.

Tym bardziej, że miasto rośnie jak na drożdżach. Gdzie nie sięgnięcie wzrokiem, tam powstają domy, do których sprowadzają się nowi mieszkańcy. W tej sytuacji przed samorządem i Wodociągiem Mareckim pojawiło się niełatwe zadanie - zabezpieczyć dostawy wody dla coraz większego miasta i rozbudować sieć kanalizacji sanitarnej. Na szczęście w sukurs przyszła nam Unia Europejska, która zdecydowała się dołożyć sporo grosza do naszych najnowszych inwestycji. Na terenie Czarnej Strugi budujemy drugą stację uzdatniania wody. Dzięki niej, będziemy czuć się bezpiecznie, nie trwożąc się, że krany w naszych domach kiedyś wyschną. Ogłaszamy też przetargi na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Dzięki temu mieszkańcy będą żyć wygodniej, a z naszego krajobrazu znikną wozy asenizacyjne.

Wiemy, że w Was, młodych ludziach, drzemią talenty plastyczne. Już wielokrotnie to potwierdzaliście, a Wasze prace regularnie ozdabiały kalendarz Wodociągu Mareckiego. Podobnie będzie w tym roku. Dziś Dzień Dziecka, a my z tej okazji zapraszamy Was do konkursu zatytułowanego „Bijące źródła”. Chcemy, żebyście w nim narysowali, jak wielkim skarbem jest woda i jak nasze inwestycje wpisują się w zabezpieczenie jej dostaw, a także odprowadzenie ścieków. No i oczywiście, jak w tym pomaga nam Unia Europejska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni, a najpiękniejsze z najpiękniejszych staną się ilustracjami do kalendarza na 2019 r.

Na Wasze prace czekamy do 17 września. O wynikach konkursu poinformujemy również we wrześniu. Na razie zapoznajcie się z regulaminem konkursu. Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo: a.soloninko@wodociagmarecki.pl lub telefonicznie: 022 771 46 93.

 

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin Konkursu Plastycznego - pobierz

Deklaracja dla rodziców/opiekunów - pobierz

Formularz - pobierz

Data publikacji: 01.06.2018