Wycieczki plus wystawa, czyli Noc Muzeów w Wodociągu Mareckim

Wycieczki plus wystawa, czyli Noc Muzeów w Wodociągu Mareckim

Dziękujemy za odwiedziny! To był wyjątkowy wieczór, ponieważ sztuka zagościła na dobre w Stacji Uzdatniania Wody!
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

 

W sobotni wieczór, w Noc Muzeów, zaprosiliśmy mieszkańców Marek do odwiedzenia naszej Stacji Uzdatniania Wody (SUW) przy ul. Żeromskiego. W trakcie takich wycieczek odpowiadamy na pytanie, skąd się bierze woda w Markach, jak jest przygotowywana do spożycia, jakie ma właściwości i jak działa system wodno-kanalizacyjny w mieście. To oczywiście był żelazny punkt naszego programu. Dodaliśmy do niego jeszcze jeden - zupełnie niezwiązany z naszą branżą, ale związany z Markami,

Cześć z Was pewnie wie, że rok temu nawiązaliśmy owocną współpracę z Fundacją Otwarte Serce. Jest to organizacja pozarządowa, która działa na rzecz mieszkańców naszego miasta - zarówno tych młodych jak i starszych. Niedawno w siedzibie fundacji przy ul. Spokojnej odbyła się wernisaż fotografii etnicznej. Pomyśleliśmy, że warto pomóc w rozpropagowaniu tego ciekawego projektu - dzieła mieszkańców Marek.  

Prace z wernisażu przewieźliśmy z fundacji na ulicę Żeromskiego, do naszej siedziby. W piątek ustawiliśmy je przed wejściem do Stacji Uzdatniania Wody. Fantastyczne zdjęcia, przygotowane przez podopiecznych Otwartego Serca, ożywiły ściany SUW. Dodaliśmy do tego wyszywane elementy etniczne, które ozdobiły sztalugi pracami. Nie będziemy zdradzać szczegółów, ale z Fundacją Otwarte serce mamy w planach realizację wystawy zainspirowanej tematyką związaną oczywiście z branżą wodno-kanalizacyjną.

Naszych gości zaczęliśmy przyjmować o godzinie 19.00. W sumie w trzech grupach odwiedziło nad ponad 80 osób. Dziękujemy, że tak licznie dopisaliście. Mamy nadzieję, że wycieczka, której przewodnikiem był Paweł Pakuła, przypadła Wam do gustu, a etno-prace wpadły w oko. A nasze gadżety promocyjne spodobały się mieszkańcom oraz najmłodszym, który otrzymali notatniki z dobrze znanymi wam plakatami.

Już się nie możemy doczekać kolejnego roku! Do zobaczenia!

Kilknijcie w link Noc Muzeów i zobaczcie zdjęcia: Noc Muzeów

 

 

Data publikacji: 25.05.2018

« wstecz | w górę