Fundusze Europejskie

Bo pomaganie jest dziecinne proste…

Bo pomaganie jest dziecinne proste…

Wodociąg Marecki dołączy do największej w świecie orkiestry - zagra z WOŚP dla małych dzieci.
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

To co? Za rok znowu się widzimy? Tak kończyła się nasza relacja z ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Minęło dwanaście miesięcy. Powinniśmy skreślić słowa „za rok” oraz znak zapytania i napisać: czekamy na Was 13 stycznia 2019 r. Tym razem największa na świecie orkiestra wystąpi dla małych dzieci. Celem kwesty, która przekracza granice naszego kraju, będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali.

Mareckie serce 27 finału będzie bić w sali widowiskowo-sportowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3. Tam też zamelduje się Wodociąg Marecki. Choć za oknem jest chłodno, tego dnia znów sprawdzi się nasz saturator, dzięki któremu napoimy spragnionych uczestników mareckiego finału wodą z gazem (oraz sokiem). Na dzieci i dorosłych będzie czekać nasze stoisko z konkursami. Przygotujemy nowe krzyżówki z motywami WOŚP-owymi. Na tych, którzy poprawnie je wypełnią, czekają gadżety przygotowane przez naszą spółkę. Przy stoisku umieścimy sztalugę – wspólnie zrobimy plakat, którego centralnym punktem będą wośpowe serduszko i kropelka markowej wody.

Przygotowaliśmy też nasz fant na licytację. Główną niespodzianką będą dwa bilety na koncert „Niemen inaczej”, który odbędzie się 23 lutego 2018 r. na Torwarze. To nie lada gradka dla fanów utworu „Dziwny jest ten świat”. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Stanisław Sojka, Natalia Niemen, Janusz Radek, Sławek Uniatowski czy Kuba Badach. Do tego dokładamy torbę z prezentami: kubek na ciepłą herbatę, bidon na wodę, koszulkę i wiele innych gadżetów.

Kto da więcej? Licytacja odbędzie się po godz. 16.00. Przed nią wręczymy nagrody w konkursie „Ekowskaz”.

Oprócz tego będziemy zbierać – podobnie jak wolontariusze – Wasze dary serca do puszeczki dla WOŚP. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 1300 zł. Liczymy na pobicie tego wyniku.

Zaczynamy o godz. 12.00 i będziemy do samego końca. Do zobaczenia w niedzielę!

Data publikacji: 08.01.2019