Fundusze Europejskie

Zwycięzcy konkursu budują Ekowskaz

Zwycięzcy konkursu budują Ekowskaz

Merytoryczne, z polotem i dopracowane graficznie – tak najkrócej możemy określić prace naszych trzech laureatek.
Praca Julii Cieślak
Praca Julii Cieślak
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Julia, Anna, Antonina – już wiemy, jak będą się nazywać trzy potężne zbiorniki znajdujące się na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Czarnej Strudze. Te trzy imiona należą do laureatek konkursu „Ekowskaz”, ogłoszonego w listopadzie przez naszą spółkę. Przypomnijmy, że wspólnie chcemy stworzyć kodeks ekologicznych postulatów i dobrych praktyk, które na co dzień mieszkańcy naszego miasta (i nie tylko) mogli stosować. Jego podwalinami będą nadesłane prace.

W środę, 9 stycznia, w siedzibie naszej spółki spotkało się trzyosobowe jury konkursu. Jego członkowie zapoznali się z każdą z prac i wydali zgodny werdykt:

- pierwsze miejsce przypadło Juli Cieślak, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach. Sędziowie konkursu docenili ją za kreatywne podejście do tematu, szerokie ujęcie tematyki ekologicznej i dopracowanie graficzne postulatów. Nagrodą dla Julii jest aparat do fotografii natychmiastowej.

- drugie miejsce zajęła Anna Tomaszewska. Tę pracę doceniliśmy za bardzo konkretne postulaty zawarte w propozycji Ekowskazu i umiejętne wykorzystanie języka polskiego przy ich tworzeniu. Pani Anna otrzyma od nas cyfrową ramkę.

- na trzecim miejscu uplasowała się propozycja Antoniny Kępki, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3, która – oprócz stworzenia propozycji kodeksu – opatrzyła pracę rymowankami o markowej wodzie i jej oszczędzaniu. Nagrodą dla Antoniny będą gadżety promocyjne Wodociągu Mareckiego.

Zapraszamy laureatki konkursu w niedzielę, 13 stycznia, na marecki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sali Widowiskowo-Sportowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3 wręczymy nagrody w okolicach godz. 16.00-16.20. Nasze laureatki zostaną również zaproszone na otwarcie Stacji Uzdatniania Wody, która w pierwszej połowie tego roku zacznie pracować i zasilać miejską sieć.

A my nie kończymy jeszcze prac nad Ekowskazem. Nadal zbieramy Wasze propozycje. Możecie je nam przekazać podczas niedzielnego finału WOŚP w Markach. Obok naszego stoiska stanie sztaluga, na której postulaty będziecie mogli wpisywać osobiście, Każdą propozycję nagrodzimy gadżetem. Zapraszamy od godz. 12.00. Do zobaczenia!

Przykłady postulatów i haseł:

„Nie hałasuj. To Ty jesteś gościem lasu. Okaż kulturę!”

„Traktuj rośliny jako zabytki. Nie niszcz dóbr kultury natury”

„Gdy myjesz zęby lub golisz brodę – zakręcaj wodę”

„Oszczędzaj każdą kroplę wody – dla siebie, innych i dla przyrody”

„Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie”

„Kiedy wody będzie brak, wtedy życie straci smak”

Data publikacji: 11.01.2019