Fundusze Europejskie

Byliśmy na Berciku

Byliśmy na Berciku

Woda z naszego saturatora dawała ochłodę spragnionym rowerzystom.
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Skwar, spiekota, ukrop, żar  – liczba synonimów wyrazu „upał” jest długa, a i tak nie odda tego, co się działo w ostatnią sobotę. Z taką pogodą musieli zmierzyć się uczestnicy XII Memoriału Bercika, który tradycyjnie odbywał się w naszym mieście. Do rowerowej rywalizacji stanęli młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, którzy nie tylko chcieli się dobrze bawić, ale również uczcić pamięć Huberta Manteuffla, tragicznie zmarłego pomysłodawcy wyścigu MTB w Markach. To już tradycja, że jednym z partnerów Memoriału Bercika jest Wodociąg Marecki. Po raz drugi pojawiliśmy się na nim z naszym saturatorem. I był to strzał w dziesiątkę. Bo co jest najlepsze na upał? Markowa Woda, z sokiem lub bez, ale zawsze z gazem. Dla młodych uczestników – było to spotkanie z urządzeniem, którego do tej pory nie widzieli. Dla tych starszych, po 40-tce, wspomnienie minionej epoki. Tym ostatnim brakowało tylko szklanki – stałego elementu  wyposażenia peerelowskich saturatorów. Cóż, czasy się zmieniły, a my zmieniamy się wraz z nimi, dbając o higienę picia wody. Ilekroć znany dziennikarz sportowy Bogdan Saternus przypominał o naszym saturatorze, tylekroć pojawiała się przy nim kolejka. Drodzy rowerzyści, cieszymy się,  że mogliśmy Was w ten sposób wesprzeć.

Ale na tym nie poprzestaliśmy. Niedaleko naszego stanowiska zostały ustawione ławki i stoły, kupione z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Było to doskonałe miejsce, by zmierzyć się z naszymi krzyżówkami. Przygotowaliśmy zadania dla młodszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Poprawne odpowiedzi nagradzaliśmy. Na te osoby, które prawidłowo wypełniły krzyżówkę, czekały gadżety. Wśród dzieci największym wzięciem cieszyły się pluszaki i zakreślacze, dorośli wybierali najczęściej pojemniki na wodę, kubki i nasze praktyczne torby na zakupy wielokrotnego użytku.

Ci, którzy nie zmierzyli się z naszymi krzyżówkami lub/i nie napili się wody z saturatora, niedługo będą mieć taką okazję. Wrzesień będzie pełen różnych imprez w Markach. Na pewno na dwóch z nich się pojawimy! Do zobaczenia.

Zobaczcie galerię zdjęć (TUTAJ) oraz wideorelację z wyścigu (TUTAJ)

Data publikacji: 02.08.2018