Fundusze Europejskie

Marki na planie filmowym

Marki na planie filmowym

Młoda scenarzystka i reżyserka nakręci film o uniwersalnych problemach współczesnych ludzi. Wczoraj ekipa filmowa odwiedziła Wodociąg Marecki. Zobaczcie jak było.
Marki na planie
Marki na planie
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

 

Ta historia mogła zdarzyć się w każdym mieście i przytrafić każdemu z nas. Wypadek, śmierć młodego człowieka i rosnące poczucie winy w osobach, które uważają, że się do niego przyczyniły. Czy na tym podłożu może wyrosnąć coś pozytywnego? Opowie o tym film Kariny Węgiełek, młodej aktorki, scenarzystki i reżyserki, od niedawna mieszkanki Marek. Nie będziemy ujawniać szczegółów scenariusza – mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć „Rudego” (bo tak brzmi tytuł produkcji) późną jesienią na przedpremierowym pokazie zorganizowanym w Centrum Aktywności Fabryczna 3. Możemy natomiast z przyjemnością poinformować, że jesteśmy partnerem filmu i pomagamy przy realizacji zdjęć.

-  „Rudy” to 30-minutowy dramat psychologiczny osadzony we współczesnych czasach. Akcja toczy się w podwarszawskim miasteczku – w Markach. Kilka lat temu przeprowadziłam się w te okolice. Jest to tętniące życiem miasteczko, w którym aż roi się od bezinteresownych wspaniałych ludzi – opowiada Karina Węgiełek.

Twórczyni filmu dodaje, że film ma być „inny od wielu obrazów powstających tylko po to, by zapełnić lukę w ciągu dnia”.

                                                                            Od lewej; Karina Węgiełek - reżyserka, Kajetan Paweł Specjalski - Dyrektor Zarządu WM, kierownik produkcji - Karolina Krok

- Chcemy, by „Rudy” był dla Was ważny. Chcemy, by Wam coś dał – tłumaczy Karina Węgiełek.

Już niedługo, na początku września, rozpoczną się pierwsze zdjęcia realizowane także w naszym mieście. Wykona je Jacek Petrycki, który wcześniej pracował m.in. dla tak znanych reżyserów jak Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland i Antoni Krauze. Na filmowym planie pojawi się aktor Mirosław Zbrojewicz. Część z Was kojarzy go z udziału w tak popularnych produkcjach jak „Chłopaki nie płaczą”, „E=mc²” oraz „Sztos 2”. Główne role zagrają aktorzy młodego pokolenia: Izabela Baran i Bartosz Bednarski. Plakat do filmu przygotuje znany grafik Andrzej Pągowski.

Wodociąg Marecki trzyma kciuki za ekipę filmową i jej poczynania. Liczymy, że powstanie uniwersalny film, dla którego Marki będą odpowiednim krajobrazem.

Wczoraj odwiedziła nas ponownie reżyserka Karina Węgiełek, a także kierownik produkcji Karolina Krok. Dyrektor spółki Kajetan Paweł Specjalski oprowadził ekipę filmową po obiekcie Stacji Uzdatania Wody. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy jesteśmy partnerem filmu, służąc pomocą przy realizacji zdjęć i nie możemy doczekać aż pierwszych efektów. Zapewne odwiedzimy plan filmowy, dlatego śledźcie naszą stronę, a zapewne zdamy Wam relację.

 

Data publikacji: 29.08.2018