Cztery Kobiety z Marką

Cztery Kobiety z Marką

Tegoroczna edycja konkursu dla płci pięknej pokazała, że w tych dość trudnych czasach siła jest w kobietach, a wspaniale się składa, że one działają z lub dla Wodociągu Mareckiego
Laureatki dorocznego konkursu
Laureatki dorocznego konkursu
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 6 minut

Ludzkie drogi często gdzieś się łączą, znajdują wspólny punkt. W dorocznym konkursie „Kobieta z Marką” oczywiste jest to, że takim miejscem są Marki. Ale – jak się okazuje po tegorocznej edycji – można wyznaczyć jeszcze bardziej szczegółowy punkt ma mapie. Tym miejscem jest Wodociąg Marecki. Tak się bowiem składa, że każda z czterech laureatek jest kreatywna i ma coś wspólnego z naszą firmą. Zresztą w dwóch przypadkach słowo „coś” jest swego rodzaju niedopowiedzeniem – Agata Isasi-Kuran oraz Anna Sołoninko na co dzień pracują biurze przy ul. Żeromskiego 30 (dodajmy – w dwóch sąsiadujących ze sobą pokojach). Z kolei Karina Węgiełek oraz Joanna Wieczorek – realizowały projekty lub współpracują z naszą firmą.

 

                                                                                                                     Cztery lauretki z Burmistrzem Marek Jackiem Orychem ( fot. T. Górecki)

                                                                                                                    Anna Sołoninko, Agata Isasi-Kuran, Joanna Wieczorek, Karina Węgiełek

Zacznijmy jednak od początku.

5 marca w gościnnych progach Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Kobiety z Marką organizowanego przez Fundację Marecki Klub Kobiet z Pasją oraz Urząd Miasta Marki z Burmistrzem Jackiem Orychem. Wcześniej siedmioosobowa kapituła, w której rzecz jasna przewagę miała płeć piękna, zdecydowała o przyznaniu głównych laurów w czterech kategoriach: działalność społeczna, samorząd, kultura oraz przedsiębiorczość.

                                                                                                                                                                              Agata i Ania oraz Ireneusz na WOŚPie jeszcze w czasach przedcovidowych

W pierwszej z nich zwyciężyła Agata Isasi Kuran, która pracuje w naszej firmie od 2 lat w Dziale Inwestycji. Znajomi mówią, że Agaty wszędzie jest pełno – a to (z powodzeniem) organizuje i osobiście wspiera zbiórki charytatywne. Uwielbia Hiszpanie i przygotowuję wspaniałą Tortillę, która była też elementem akcji: Jedz i Pomagaj. Myśli ekologicznie, dlatego z łatwością inicjuje sprzątanie lasów. Jako jeden z Markowych Biegaczy przebiegła wiele razy, by pomagać.

- Marki to wspaniałe warunki naturalne: rezerwaty leśne Horowe Bagno i Puszcza Słupecka, ale, wszyscy wiemy, przyroda się sama nie obroni. Chciałabym, żeby ta nagroda była zachętą dla innych osób, takich jak ja, które na spacer po lesie idą z torbą i chwytakiem do zbierania śmieci. Żeby nikt nie mówił „nie sprzątnę, bo to nie ja naśmieciłem”. Nasze miasto to nie przestrzeń niczyja, lecz nasza wspólna. To my mamy realny wpływ na jej wygląd i kondycję – uważa Agata.

                                                                                                                                                           Agata, Magadalena, Ania i Magdaleną z córkami, w tym z Klaudusią, której zbiórkę wspierał WM

W kategorii „samorząd” główne wyróżnienie otrzymała Annie Sołoninko. Na co dzień i od 10 lat, pracuje w Wodociągu Mareckim. Kocha Bałkany, gdzie mieszkała, ale jak podkreśla serce oddała też naszemu miastu. W czasach przedcovidowych można było ją spotkać m.in. na WOŚP, Dniach Marek, Spartakiadzie MSG. Kocha pracę z dziećmi i z młodzieżą, a z myślą o nich kreuje konkursy edukacyjne, gry, akcje ekologiczne. Uwielbia pomagać, więc współpracuje  np. z Fundacją Otwarte Serce, czego efektem była wystawa z wodą w tle.  Z działu marketingu i promocji, który którym kieruje, wypływają projekty, a ich celem jest zaangażowanie przede wszystkim młodych obywateli Marek, a także ich rodziców. Motywem przewodnim jest ekologia.

- Mieszkańcy pokazali, że możemy wspólnie zrobić wiele dobra dla naszej planety. Zawsze warto zacząć od małych kroków, aby później robić te większe. Nie czekajmy, a spełniajmy swoje małe i duże marzenia. Świat utkany z marzeń może być tylko lepszy – mówi Anna Sołoninko.

                                                                                                                                                                                      Karina podczas wizyty w WM

Wodociąg Marecki ma też swoją cegiełkę w sukcesie Kariny Węgiełek. Młoda aktorka i reżyserka wybrała nasze miasto jako lokalizację swojego pierwszego, debiutanckiego krótkometrażowego filmu „Rudy”. Podaliśmy jej ekipie filmowej pomocną dłoń przy realizacji i mamy satysfakcję, że dzieło Pani Kariny wędruje po międzynarodowych festiwalach filmowych. Do tej pory – aż 43!  Dlatego przypadła jej nagroda w kategorii „Kultura”. Z przyjemnością wspominamy pierwszą wizytę Kariny i ekipy filmowej na terenie spółki i jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie, który opowiada ważną historię i promuje Marki na świecie.

                                                                                                                                                                                       Joasia z Panem Pawłem z Klubu Trybik w WM

W kategorii „przedsiębiorczość” wygrała Joanna Wieczorek. Ale to nie tylko bizneswoman, lecz– podobnie jak Agata i Ania – społecznik. Na dodatek uczestniczący w różnych projektach Wodociągu Mareckiego lub takich, które nasza firma wspiera (akcje rowerowe Klubu Trybik). Kobieta kreatywna, animator, a także artystka, która szybko reaguje na hasło ekologia. Spółka miała już okazję się o tym przekonać, a obecnie pomaga w szykowaniu niespodzianki w stylu eko na wakacje.

- Tytuł „Kobiety z Marką” to nagroda za pracowitość oraz bycie sobą. Bycie człowiekiem. Jest ona sukcesem wielu wspaniałych kobiet oraz ludzi, którzy mi zaufali i we mnie uwierzyli. Obiecuję nie przestawać i dalej wkładać serce we wszystko, co robię – podkreśla Joanna Wieczorek.

Czego wszystkich poprzednim, obecnym i przyszłym laureatkom konkursu serdecznie życzymy.

 

Data publikacji: 19.03.2021
Autor:

« wstecz | w górę