Detektywi rozwiązali plastyczną zagadkę

Detektywi rozwiązali plastyczną zagadkę

Wybraliśmy najlepsze prace w naszym konkursie. Powstanie z nich piękny kalendarz na 2021 r. Już nie możemy się go doczekać…
Dwie najlepsze konkursowe prace
Dwie najlepsze konkursowe prace
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Na początku wakacji zaproponowaliśmy uczniom mareckich szkół podstawowych oraz uczestnikom zajęć MOK, by wcielili się w rolę detektywów. Jak wiadomo – taka osoba musi mieć niezwykły talent, by rozwikłać najtrudniejsze zagadki. Natomiast naszych mareckich detektywów poprosiliśmy, by pokazali, jak dają sobie radę na niwie plastycznej. Zadanie, które zaproponowaliśmy w konkursie, nie było łatwe, bo w pracy trzeba było połączyć kilka różnych wątków, dotyczących |ekologii, UE i naszych inwestycji,.

Ale – jak się znowu okazuje - dla dzieci z Marek nie ma trudnych zadań. 15 września minął termin nadsyłania prac i już dwa dni później jurorzy zmierzyli się z nimi jurorzy. Wbrew pozorom, oni też nie mieli łatwego zadania. Po dyskusji zapadł ostateczny werdykt. Oto laureaci:

W kategorii klas I-IV:
1 miejsce– Alicja Cieloch
2 miejsce – Maria Florczak
3 miejsce – Antonina Jóśko

W kategorii klas V-VIII:

1 miejsce – Barbara Szymańska
2 miejsce – Alicja Wolska
3 miejsce– Paulina Foremska

Na zwycięzców czekają m.in. hulajnogi, plecaki szkolne i akcesoria rowerowe.

Jury przyznało też siedem wyróżnień. Otrzymują je:

- Szymon Wójcik
- Wiktoria Konarzewska
- Julia Kaczorowska
- Ewa Dąbrowska
- Ewelina Błażejewska
- Sonia Mańk
- Natalia Wysocka

Osoby wyróżnione otrzymują gadżety promocyjne spółki.

Prace laureatów jak i osób wyróżnionych znajda się w kalendarzu na rok 2021.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowaliśmy na 5 listopada. Tego dnia w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbędzie się inauguracja filmowego cyklu m.in. dla dzieci. Dla laureatów i wyróżnionych będą przygotowane wejściówki. Ale uwaga! Nagrody lub wyróżnienia będzie można odebrać wcześniej. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem prosimy o kontakt od środy (30 września) pod numer 795 589 489.

 Przypominamy, że prace trzynastu naszych detektywów zobaczymy w grudniu na naszym nowym kalendarzu na 2021 r. Pojawi się on w dwóch wariantach – tradycyjnym, na ścianę, oraz elektronicznym. Tę drugą wersję będzie można ustawić sobie na pulpicie komputera jako tło lub tapetę. Już nie możemy się doczekać….

Data publikacji: 25.09.2020

« wstecz | w górę