Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami

Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami

Skąd się bierze woda w kranie na te i inne pytania odpowiadaliśmy 14 maja.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Wodociąg Marecki realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – etap III”

W niedzielne popołudnie 14 maja przenieśliśmy się na Czarną Strugę. Po raz kolejny można było odwiedzić Stację Uzdatniania Wody SUW-2 przy ulicy Spacerowej w Markach w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Obiekt został oddany do użytku w 2020 roku. Warto podkreślić, że SUW2 jest efektem realizacji projektu unijnego „Budowa Kanalizacji Sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – Etap III”.

O godzinie 17:00 i 18:00 odwiedziły nas dwie grupy chętnych. Oprowadziliśmy ich po obiekcie i opowiedzieliśmy, na czym polega proces uzdatniania wody. Na odważnych czekał również quiz z upominkami, gdzie pytania dotyczyły chociażby długości sieci kanalizacyjnej. Warto było jednak podjąć ryzyko wzięcia udziału, gdyż za poprawne odpowiedzi można było otrzymać grę planszową EKO MARKI, promującą projekt unijny.

To właśnie dzięki pieniądzom z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska praktycznie od zera zbudowaliśmy sieć kanalizacji sanitarnej oraz drugą Stację Uzdatniania Wody, zasilającą obecnie północną część miasta.

Dziękujemy bardzo za liczne odwiedziny!

Obiecujemy, że jeszcze będzie okazja do zwiedzenia stacji dla tych osób, którym nie udało się zapisać.

Data publikacji: 22.05.2023

« wstecz | w górę