Fundusze Europejskie

Dwa w jednym, czyli nasze urodziny w Dni Marek

Dwa w jednym, czyli nasze urodziny w Dni Marek

Czy wiecie, że Wodociąg Marecki ma już 20 lat? Z tej okazji zapraszamy Was na dwudniowe uroczystości– szykujemy dla Was sporo niespodzianek. Oj, będzie się działo…
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Gdyby popatrzeć na inne firmy z naszej branży, jesteśmy młodzieńcem/panną. Spółka z Wrocławia ma 148 lat, z Warszawy - ponad 130 lat, a z Krakowa prawie 120 lat. Tymczasem Wodociąg Marecki ma dopiero drugi krzyżyk na karku. Werwy nam nie brakuje, dlatego zapraszamy Was na nasze urodziny. I to dwudniowe, organizowane podczas III edycji Dni Marek. Tak się szczęśliwie składa, że współpracujemy w tej sprawie z Urzędem Miasta Marki oraz Mareckim Ośrodkiem Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, które czuwają nad przebiegiem uroczystości. Dlatego będziemy zarówno w sobotę (8 czerwca) na stadionie miejskim przy Wspólnej jak i w niedzielę (9 czerwca) w Parku Briggsów. W obu miejscach czekać będzie na Was nasze stoisko, a przy nim – sporo atrakcji.

Skoro urodziny, to będziemy polewać. Oczywiście wodę z saturatora. Część z Was już wie, jak smakuje gazowana markowa woda – z sokiem lud bez. W upalny dzień (a według prognoz tak ma właśnie być) – to najlepszy (i darmowy) sposób na ugaszenie pragnienia.

W tym roku odejdziemy od tradycyjnych rebusów i krzyżówek. Zaprosimy Was natomiast do działań z cyklu „ekologia i recykling w praktyce”. W sobotę każdy z Was może wyjść ze stadionu z własną roślinką. Zapytacie – ale jaki to ma związek z ekologią? Ano ma. Przynieście ze sobą niepotrzebne butelki plastikowe. To z nich zrobimy doniczki, w których zasadzicie rośliny. Plastikowe butelki przydadzą Wam się do jeszcze jednego projektu. Wyobraźcie sobie, że wspólnie zbudujemy kroplę w formacie 3D. Ale nie taka małą, jaką obserwujecie w Waszych kranach, ale liczącą ponad 1 m wysokości. Nie wiemy, czy będzie to rekord Guinnessa, na pewno będzie to rekord Waszej kreatywności. Pojawimy się także na głównej scenie. Podziękujemy Wam, naszym partnerom społecznym oraz najodważniejszych zaprosimy do quizu na temat Wodociągu Mareckiego.

W niedzielę znajdziemy schronienie w Parku Briggsów. Tu przydadzą nam się z kolei plastikowe korki od butelek. Tym razem wokół naszego namiotu zbudujemy Wodny Świat. Niech pojawią się wokół niego różne stworzenia morskie, których Wy będziecie autorami. Weźmiemy też udział w projekcie MOK pod nazwą Drzewo-Kreacja. Ubierzemy parkowe drzewa w nowe, radosne szaty.

A zatem przybywajcie! Będzie się działo!

Data publikacji: 31.05.2019