Fundusze Europejskie

Uruchomiliśmy nową studnię

Uruchomiliśmy nową studnię

Zwiększamy bezpieczeństwo dostaw wody
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła pracę studnia 4A. To jedno z pięciu źródeł wody surowej, która następnie jest transportowania do Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żeromskiego, a stamtąd – już po przygotowaniu - do miasta. Studnia jest w pełni zautomatyzowana, non-stop monitorowana, ma głębokość 60 m. i pobiera wodę z czwartorzędowej warstwy wodonośnej. W ciągu godziny jest w stanie wtłoczyć 120 m. sześc.

- To dobra wiadomość dla Marek przed zbliżającym się sezonem letnim. Mamy coraz większą liczbę odbiorców, a zużycie wody w miesiącach wakacyjnych rośnie – mówi Paweł Pakuła z Wodociągu Mareckiego.

Prace wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Markopol z Włocławka.

Oprócz nowej studni nasza firma dysponuje jeszcze trzema studniami podstawowymi oraz jedna rezerwową.

Bezpieczeństwo dostaw wody będzie jeszcze większe, gdy w tym roku do użytku zostanie oddana druga stacja uzdatniania wody przy ul. Spacerowej. Zostanie włączona do obecnego systemu wodociągowego miasta. SUW 2 będzie zasilany ze studni, z której pompy pobiorą maksymalnie 150 m. sześc. wody na godzinę.

W 2018 r. Wodociąg Marecki wyprodukował 1,8 mln m. sześc. wody. W ciągu 20 lat zanotowaliśmy 5,5-krotny wzrost produkcji. Szacujemy, że pułap 2 mln m. sześc. osiągniemy w 2021 r.  

 galeria zdjęć - galeria

Data publikacji: 27.05.2019