Fundusze Europejskie

Zwiedzanie w blasku Oskarów.

Zwiedzanie w blasku Oskarów.

„Wodny Świat” w Mareckim Ośrodku Kultury, nocne zwiedzanie stacji uzdatniania wody i Oskary dla Wodociągu Mareckiego – to wszystko złożyło się na pełną emocji i wrażeń Marecką Noc Muzeów. Przekonajcie się sami, jak było!
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Chcemy wrócić jeszcze na chwile wspomnieniami do soboty 18 maja. To właśnie w Marecką Noc Muzeów w siedzibie spółki wieczorową porą odbyła się po raz kolejny możliwość zwiedzenia stacji uzdatniania wody.  Atrakcji tego dnia było wiele, zacznijmy od samego początku.

Po czerwonym dywanie przybywali goście do Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego na Noc Polskich Oskarów, którą rozpoczął nasz wernisaż „Wodny Świat”. To już trzecie miejsce gdzie markowianie mogą podziwiać wspaniałe fotografie stylizowane na obrazy. Prace inspirowane wodą, bohaterami są pracownicy Wodociągu Mareckiego oraz podopieczni Fundacji Otwarte Serce. Tym razem zdjęć było troszkę więcej, bo o cztery kolejne. Fundacja po raz pierwszy pokazała zdjęcia 9 maja w swojej siedzibie. To właśnie wtedy mogliśmy zobaczyć aranżację w pełnej odsłonie.

20:00 do siedziby Wodociągu Mareckiego zbliżały się pierwsze osoby zapisane na zwiedzanie stacji. Liczna grupa była już w pełnym składzie, przeszliśmy do sedna i zabraliśmy gości w podróż po naszej siedzibie. Uczestnicy byli bardzo ciekawi skąd się bierze woda w kranie, jak jest ona przygotowywana do spożycia, oraz ile potrzeba czasu by dotarła do naszych domów. Pytań było wiele. Można wyliczać i wyliczać.  Najmłodsi uczestnicy wycieczki również chcieli od nas wynieść porcję wiedzy. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy tak miło spędzić czas z grupą naszych mieszkańców. Na koniec każdy dostał od nas drobny upominek.

Równolegle w Mareckim Ośrodku Kultury trwała Noc Polskich Oskarów w ramach Mareckiej Nocy Muzeów. O godzinie 21:00 w Sali teatralnej odbyło się wręczanie Mareckich Nagród Filmowych. Gratulujemy wszystkim, którzy zostali wyróżnieni i otrzymali statuetkę, a szczególności naszej koleżance z zespołu Pani Ani Sołoninko, która również zdobyła Marecką Nagrodę Filmową za artystyczne kreacje przy saturatorze, wodne atrakcje i falę pomysłów. Pani Ani jeszcze raz serdecznie Gratulujemy! Na podium stanęła w zacnym gronie: obok Jacka Orycha – Burmistrza Miasta Marki, Kamila Wierzbowskiego z Tuby Marek, Agnieszki Lużyńskiej, Jarka Jaździka oraz Jakuba Kazimierza Kwaśniewskiego.

To nie tylko zaskoczenie, ale i wspaniałe wyróżnienie, które motywuje do dalszego działania. Już mam kolejne pomysły na artystyczne wyzwania z wodą w tle. Cieszę się, że będę mogła je realizować dla mareckiej społeczności – podkreśla Ania Sołoninko.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za obecność. Dziękujemy Pani Dyrektor Aleksandrze Jankowskiej i pracownikom Mareckiego Ośrodka Kultury za tak miłe przyjęcie i pomoc w organizacji wystawy. Jak również Fundacji Otwarte Serce za to, że tak chętnie tworzy z nami tego typu projekty. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Do zobaczenia za rok na kolejnej Nocy Muzeów!

Galeria zdjęć  Galeria Noc Muzeów - część I

Galeria Noc Muzeów - część II

Data publikacji: 22.05.2019