Fundusze Europejskie

Ekologiczny MARKOkosmos

Ekologiczny MARKOkosmos

"Ale kosmos!" - to hasło tegorocznej Spartakiady, na którą przybyły tłumy mieszkańców. A z myślą o nich – nasze stoisko z warsztatami w stylu eko i saturatorem. Tego dnia też uhonorowaliśmy zwycięzców konkursu „Mniej plastiku – więcej zdrowia”. Było niemożliwie!
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Nasze stoisko cieszyło się powodzeniem, a to dzięki warsztatom, które przygotowaliśmy dla  uczestników imprezy. Mogliśmy wykonać Ekologiczny przybornik na biurko z plastikowej butelki oraz broszkę w kształcie kropelki ozdobioną przeróżnymi dekoracjami. Z takimi własnoręcznie zrobionymi gadżetami, mogli wrócić Ci, co dotarli na Nasze stoisko podczas tegorocznej Spartakiady, która odbyła się w ostatnią niedzielę września na stadionie miejskim. Nad przebiegiem tego wydarzenia czuwali oczywiście członkowie Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.

 Działo się: Konkurs kulinarny, losowanie nagród z rowerem w roli głównej i Nasze rozwiązanie pt. „Mniej plastiku – więcej zdrowia”.

Punktualnie o godzinie 16:30 na głównej scenie Burmistrz Jacek Orych w towarzystwie przedstawicieli Wodociągu Mareckiego wręczał nagrody w postaci dyplomów, upominków, a na zwycięzców czekały deskorolka elektryczna i konsola. Cieszymy się, że laureaci tak licznie przybyli na ceremonię. Prace znajdą się w kalendarzu na 2020 r., który w grudniu trafi w ręce wyróżnionych, do mareckich szkół i miejskich instytucji. Relację z rozdania nagród i wywiad ze zwycięzcami będziecie mogli obejrzeć w filmie, który już wkrótce umieścimy na stronie. Już teraz możecie zobaczyć galerię zdjęć ze Spartakiady Galeria oraz zobaczcie, jakie piękne prace zostały nagrodzone Galeria.

Nie możemy też zapomnieć, że saturator przyciągał jak zwykle uwagę, a każdy kto Nas odwiedził i uczestniczył w zabawach Ekologicznych, otrzymał upominek.

Widzimy się na 100% podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Już szykujemy dla Was atrakcje!

Data publikacji: 09.10.2019