Gdy susza w ogrodzie...

Gdy susza w ogrodzie...

Prosimy o zapoznanie się z zasadami montażu podlicznika
fot. Pixabay
fot. Pixabay
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Codziennie kilka osób dzwoni do nas z pytaniem o zasady zainstalowania podlicznika. Wiadomo – w ogrodach zrobiło się sucho, deszczu nie ma (i, co gorsza, go nie widać), tymczasem trzeba ratować roślinność wodą z wodociągu. Pakiet informacji na temat montażu podlicznika znajduje się na naszej stronie internetowej wodociagmarecki.pl (link – TUTAJ). W zakładce „strefa klienta” możecie Państwo sprawdzić, jakie wymagania trzeba spełnić i co trzeba zrobić, by korzystać z tego rozwiązania.

Czas epidemii jest odpowiedni, żeby załatwić kwestie formalne. Prosimy jednak pamiętać, że działamy w ostrym rygorze sanitarnym (odpowiadamy za dostawy wody i odprowadzenie ścieków ponad 40-tysięcznego miasta), więc kwestie legalizacyjne podliczników – przynajmniej na razie – nie będą załatwiane od ręki. Państwa wnioski w sprawie podliczników należy kierować na adres poczty elektronicznej: bok@wodociagmarecki.pl

Przyszłościowo apelujemy również o montaż zbiorników na wodę deszczową. Polska jest krajem ubogim w zasoby wody. Są one średnio trzykrotnie niższe niż w innych krajach naszego kontynentu. Dlatego tak ważne jest, by wdrażać w życie zasady małej retencji – zgodnie z przysłowiem „małe wody kropelki czynią ocean wielki”.

 

Data publikacji: 25.06.2020

« wstecz | w górę