Gdzie do nowej sieci kanalizacyjnej

Gdzie do nowej sieci kanalizacyjnej

Aktualizacja listy ulic dla przyszłych użytkowników
Budowa kanalizacji sanitarnej
Budowa kanalizacji sanitarnej
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Wodociąg Marecki w ramach III etapu unijnego projektu rozbudowuje sieć kanalizacji sanitarnej. Na bieżąco aktualizujemy listę ulic, na których zostały zakończone prace (i można się przyłączać do sieci) oraz tych, na których kanalizacja sanitarna już została ułożona, lecz roboty nie zostały jeszcze odebrane (można się wtedy starać o wydanie technicznych warunków). Oto stan na 30 kwietnia 2020 r.

Wykaz ulic, w których kanalizacja jest  WYKONANA i ODEBRANA:

Zagłoby, Zygmuntowska, Tatarska, Kozacka, Zamkowa, Butrymów (od nr 4 do 8), Modrzewiowa (od ul. Błękitnej do ul. Zielonej), Zielona (od ul. Modrzewiowej do ul. Akacjowej), Długosza (od ul. Sobieskiego do ul. Granicznej), Tęczowa (od ul. Źródlanej do ul. Akacjowej), Płońska (od ul. Poznańskiej), Podkomorzego, Środkowa (sięgacz  do nr 3÷3f i 5÷5f), Spacerowa (od nr 84 do 108), Grunwaldzka 46J (podłączenie od ul. Spacerowej), Bandurskiego (sięgacz do nr 83), Wesoła (sięgacz do nr 95B), Wilcza (sięgacz do nr 38A), Jutrzenki 40 (podłączenie od ul.Chotomskiej), Nauczycielska, Dziennikarska, Kościuszki (sięgacz do nr 38a÷38j), Okólna, Grunwaldzka (od ul. Okólnej do ul. Kraszewskiego), Grunwaldzka (sięgacz do nr 42÷42J), Grunwaldzka (sięgacz do nr 46÷46M) Parkowa, sięgacz przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego  nr 109 i 111, Mała (od ul. Piaskowej do ul. Ceramicznej), Wąska 6 (sięgacz od ul. Królowej Marysieńki), Baczyńskiego (od ul. Makuszyńskiego do nr 12), Spacerowa (na północ od Dębowej), Butrymów, Bilewiczów, Kordeckiego, Kurcewiczów, Wiśniowieckiego, Podolska, Kamieniecka, Butrymów (sięgacz do nr 24F), Kujawska, Skłodowskiej, Leśna (sięgacz do nr 8E).

Kanalizacja ciśnieniowa wraz z pompowniami przydomowymi na nieruchomościach prywatnych w ulicach: Lisa Kuli (sięgacz od nr 103G), Wojskiego nr 1G/1 i 1G/2, Obrońców 8, Zygmuntowskiej 8, Zygmuntowskiej 11, Zagłoby 23,

 

Wykaz ulic, w których kanalizacja jest  W TRAKCIE BUDOWY:

Legionowa (sięgacz do nr 42A÷42I i 44, 44A), Pogodna (od nr 5 do nr 7), Wilgi (sięgacz od ul. Pogodnej)

Kanalizacja ciśnieniowa wraz z pompowniami przydomowymi na nieruchomościach prywatnych w ulicach: Fabrycznej 93F, 93H, 95A (sięgacz), Moniuszki 4, Pogodnej 3B, Piotra Skargi 37, Piłsudskiego 107÷107C,  Pogodna 7B, 7C, 7D (sięgacz od ul. Pogodnej), Mickiewicza (sięgacz do nr 14B) i Żółkiewskiego 1.

 

Przypominamy pięć kroków, które należy zrobić, by definitywnie zapomnieć o niedogodnościach szamba:

  1. Właściciel lub użytkownik nieruchomości wypełnia wniosek o wydanie warunków technicznych i składa go w Wodociągu Mareckim (link do wniosku – TUTAJ)
  2. Po otrzymaniu pozytywnych warunków technicznych zleca wykonanie projektu technicznego dowolnie wybranemu biuru projektowemu. Dla osób indywidualnych mogą go też wykonać projektanci Wodociągu Mareckiego. Wówczas koszt projektowania bierze na siebie spółka, ale z uwagi na obciążenia projektantów trzeba na projekt dłuższą chwilę poczekać.
  3. Po przygotowaniu projektu mieszkaniec zleca wykonanie prac budowlano-montażowych uprawnionej firmie z branży wodno-kanalizacyjnej (uwaga – Wodociąg Marecki nie realizuje tego typu robót). Należy pamiętać, aby w imieniu właściciela nieruchomości wykonawca pobrał dzienniczek budowy! Potem byłoby trudno zalegalizować roboty.
  4. Po zakończeniu prac wykonawca robót składa dokumentację powykonawczą wraz z dzienniczkiem budowy do Wodociągu Mareckiego.
  5. Po pozytywnej weryfikacji dokumentacji przez inspektora nadzoru Wodociągu Mareckiego umawiamy się z mieszkańcem na podpisanie protokołu końcowego wybudowanego przyłącza oraz zawarcie umowy na odbiór ścieków.
Data publikacji: 30.04.2020

« wstecz | w górę