Fundusze Europejskie

Karmniki, quiz i kropla 3D

Karmniki, quiz i kropla 3D

Byliśmy na niedzielnej EkoMagii. Dziękujemy, że tak licznie uczestniczyliście w naszych projektach. Hitem dnia była budowa karmników.
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Gdy w niedzielę rano szykowaliśmy się do rozpoczęcia akcji „Na weekend zostaję z rodziną w Markach”, mieliśmy nietęgie miny. W nocy popadało, a niebo było zachmurzone. Na szczęście niebiosa czuwały nad naszym miastem i już w południe wyszło piękne słońce. Naładowani dawką optymizmu przyjechaliśmy do parku Briggsów, by uczestniczyć w „EkoMagii”, czyli festiwalu kultury naturalnej przegotowanym przez Marecki Ośrodek Kultury.

Skoro w nazwie pojawił się przedrostek „eko”, my też chcieliśmy tacy być. Zaproponowaliśmy Wam nowy projekt, czyli budowę ekokarmników. W wielu domach leżą niepotrzebne plastikowe butelki. Okazuje się,  że po wypiciu napojów można z nich wyczarować fantastyczne rzeczy. I w gruncie rzeczy niewiele do tego potrzeba. Butelka, drewniana łyżka, sznurek, trochę karmy dla ptaków i karmnik jest gotowy. Zażartujemy, że produkcja szła pełną parą – do tego stopnia, że pod koniec EkoMagii zabrakło nam surowców.

Podczas niedzielnego spotkania dokończyliśmy też projekt rozpoczęty na czerwcowych Dniach Marek. Część z Was pamięta naszą kroplę 3D. Malowaliśmy na niebiesko denka od butelek, a następnie włączaliśmy je do tak nietypowej i ogromnej struktury. Kropla jest już gotowa i można ją oglądać w biurze obsługi klienta Wodociągu Mareckiego przy ul. Żeromskiego 30.

EkoMagia była też okazją do wręczenia nagród w konkursie „Woda w pamięci”. Dzięki pracom dzieci i młodzieży z Marek powstanie gra typu memory. Po wakacjach będzie gotowa. Korzystając z gościnności MOK zorganizowaliśmy też na głównej scenie quiz wiedzy o ekologii, wodzie i Wodociągu Mareckim. Jesteśmy podbudowani wiedzą naszych uczestników – do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka.

Zapraszamy Was na Memoriał Bercika. Podobnie jak w Parku Briggsów – będziemy tam z naszym saturatorem. Do zobaczenia 27 lipca przy ul. Dużej!

Zobaczcie galerię zdjęć z niedzielnych uroczystości TUTAJ. Dziękujemy UM Marki za udostępnienie części fotografii.

Data publikacji: 11.07.2019