Kobieca twarz Wodociągu Mareckiego

Kobieca twarz Wodociągu Mareckiego

Jaką część zespołu Wodociągu Mareckiego stanowią kobiety? Prawidłowa odpowiedź brzmi – ważną, o ile nie najważniejszą.
Syboliczne podziękowania dla kobiecej części naszej kadry
Syboliczne podziękowania dla kobiecej części naszej kadry
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Drogie Panie, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! Potoczne wyobrażenie jest takie, że branża wodnokanalizacyjna jest dedykowana przede wszystkim mężczyznom. No bo przecież delikatna płeć piękna nie będzie zajmować się budowaniem i eksploatacją sieci wodnokanalizacyjnej. Kobieta w wykopie? To było dobre w czasach wczesnego PRL. Czasy się zmieniają…

Nie wiemy, jak wyglądają statystyki zatrudnienia w branży wodnokanalizacyjnej (chyba nikt nie zrealizował takich badań), ale w naszym mieście kobiety stanowią istotną część zespołu Wodociągu Mareckiego. Przeliczyliśmy to – wśród dziesięciu zatrudnionych cztery stanowią panie (a dokładnie 38 proc.). Pracują niemal we wszystkich działach – nie tylko w finansowym i marketingowym, ale również są projektantkami i inspektorami nadzoru. Nawet w jakże męskim dziale eksploatacji mamy przedstawicielkę płci pięknej. Nad inwestycjami czuwa kobieta, podobnie – nad zarządzaniem finansami.

Drogie Panie, z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam nieustającej siły, niewyczerpalnych pokładów zapału i – w obecnych czasach - zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Niech Wasze Święto trwa przez cały rok!

 

Data publikacji: 08.03.2021
Autor:

« wstecz | w górę