Odkręcamy kurek E-kranu, czyli rusza blog Wodociągu Mareckiego

Odkręcamy kurek E-kranu, czyli rusza blog Wodociągu Mareckiego

Kap, kap, kap i pierwsze teksty są już na stronie www.eranwm.pl. Drodzy Czytelnicy! Liczymy, że będziemy dla Was/będziecie dla nas inspiracją! Spójrzcie na E-kran!
Tak wyglądają pierwsze wpisy na ekranwm.pl
Tak wyglądają pierwsze wpisy na ekranwm.pl
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Na wirtualnej mapie pojawił się nowy adres. Jeśli wpiszecie www.ekranwm.pl, na ekranach Waszych telefonów i komputerów wyświetli się nasz firmowy blog. Pomysł zakiełkował w ubiegłym roku. Za nami już wiele godzin dyskusji, debat i sporów nad jego formułą. A także nad jego nazwą. W rezultacie najlepsze propozycje poddaliśmy pod Wasze głosowanie.

I tak powstał E-Kran, który zebrał największą liczbę głosów w internetowej sondzie. Nazwa jest podwójnie symboliczna. Kran jest jednym z symboli pracy naszego wodociągowego zespołu, czyli dostawy uzdatnionej Markowej Wody do Waszych domów. Zaś przedrostek „E-"  współczesnym symbolem komunikacji za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości.

Nieprzypadkowo w ostatnim zdaniu używamy słowa: komunikacji. Dodajmy - dwustronnej. Pierwsze wpisy powstały na kanwie Waszych uwag, pomysłów, krytyki, która pojawiała się w bezpośrednich rozmowach, podczas wycieczek po Wodociągu Mareckim czy też w mediach społecznościowych. Czyli tak naprawdę to Wy pokazaliście nam tematy, o których powinniśmy napisać w przystępny i popularny sposób. I temu ma służyć formuła blogu. Zwykle nasze wpisy będą dość krótkie, konkretne i bez… lania wody. Liczymy na dalsze Wasze podpowiedzi – zapraszamy do komentowania naszych wpisów, dzielenia się doświadczeniami i uwagami.

Mamy też nadzieję, że my również możemy być dla Was inspiracją. Żyjemy w czasach ogromnej zmiany w myśleniu o naszym środowisku. Starania o jego naprawę uległy niesamowitej „demokratyzacji”. To już nie tylko domena wielkich przedsiębiorstw produkcyjnych montujących na kominach filtry, ale również wielu z nas – stosujących np. zasady zero waste. Chcemy żyć w lepszym otoczeniu i każdy może dołożyć coś od siebie. Również w zakresie wody, której zasobów wbrew pozorom nasz kraj nie ma aż tak wiele. Dlatego będziemy starać się Wam podpowiadać, co robić, by jej starczyło nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci/wnuków.

Będą pisać dla Was „zapaleńcy”. Jesteśmy tacy jak Wy – mieszkamy lub pracujemy w Markach. Naszą czwórkę autorów (Anna Sołoninko, Katarzyna Tymińska, Paweł Pakuła, Tadeusz Markiewicz) wiele różni, ale łączy umiejętność słuchania i chęć dzielenia się spostrzeżeniami/doświadczeniami/wiedzą.

Na początek przygotowaliśmy dla Was kilka wpisów na tematy, o których często mówicie/piszecie:

- czy twarda woda to zła woda?

- czy i kiedy warto zamontować sobie podlicznik odmierzający wodę do podlewania ogrodu?

- czym się kierować przy wyborze firmy montującej przyłącze wodnokanalizacyjne

- jak działa system kanalizacji (przyznajemy otwarcie – tu przemycamy do Was szczególną prośbę jako użytkowników)

Mamy też gotowy przewodnik, jak nawigować na naszym blogu oraz słowo wstępne od naszego szefa.

Podzielcie się z nami Waszymi opiniami, wrażeniami. Wszak to Wy jesteście naszą inspiracją!!! Spójrzcie na E-Kran, blog Wodociągu Mareckiego.

Data publikacji: 27.02.2021

« wstecz | w górę