Kreatywność na pierwszym miejscu

Kreatywność na pierwszym miejscu

Pamiętacie grę memory „Woda w pamięci”? Już niebawem zobaczycie ją w nowej formie. Fundacja Otwarte Serce z Joasią Wieczorek oraz we współpracy z nami odsłoni „jej” nowe karty.
Karty do gry memory
Karty do gry memory
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Kiedy wiosną 2019 roku ogłosiliśmy konkurs plastyczny na narysowanie kart do gry typu memory, nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania, oraz tak wielkiej ilości dostarczenia prac. Komisja konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, aby wybrać te „najlepsze”. Dzięki temu na jesieni została przeprowadzona dystrybucja do mieszkańców miasta i nie tylko. W 2020 roku dostał ją każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej w Markach.

Burza mózgów i co dalej?

Czasy pandemii zblokowały nam działania warsztatowe, ponieważ ograniczone zostało życie społeczne i kulturalne. Teraz wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Zaprosiliśmy do współpracy  Fundację Otwarte Serce i Joasię Wieczorek, by gra mogła trafić do wszystkich, kiedy będziemy już mogli spotkać się z Wami na świeżym powietrzu i wspólnie zagrać w memory. Liczymy na to z całego serca.

Dlaczego o tym piszemy?

W Markach działa Fundacja Otwarte Serce. Opiekuje się ona m.in. marecką młodzieżą, proponując jej alternatywne działania wobec ślęczenia przy telewizorze, komputerze bądź smartfonie. Tam właśnie powstają ciekawe projekty z dziedziny sztuki, które są później prezentowane w mareckiej przestrzeni publicznej. Z przyjemnością realizujemy z Nimi projekty. Jednym z wielu była niezwykła sesja fotograficzna z udziałem pracowników naszego przedsiębiorstwa oraz podopiecznych fundacji. Cała sesja inspirowana była oczywiście wodą.

Kolejną osobą, o której chcielibyśmy wspomnieć jest Joasia Wieczorek. Tegoroczna laureatka w konkursie „Kobieta z Marką” w kategorii przedsiębiorczość. Kobieta „petarda”, nie tylko społecznik czy bizneswoman.  Uczestniczy w różnych działaniach Wodociągu Mareckiego. Asia swoją kreatywność pokazuje na każdym kroku. Szybko reaguje na hasło ekologia. Spółka miała już okazję się o tym przekonać, przy dekoracjach drzewka ekologicznego i recyklingowej kropli.

Dlaczego właśnie Fundacja Otwarte Serce i Joanna Wieczorek?

Połączyliśmy wspólnie siły kreatywności i jesteśmy w trakcie przygotowywania dla Was niespodzianki. Już niebawem pokażemy grę memory jako element warsztatów. Będzie to plenerowa wersja gry, w którą mamy nadzieję, będziemy mogli wspólnie zagrać.

Cieszy nas fakt, że w naszym mieście działają takie instytucje i osoby prywatne, którym wystarczy szepnąć słówko a one przystępują bez zastanowienia do pracy i realizacji ciekawych pomysłów. Zdradzimy Wam, że sami jesteśmy bardzo ciekawi wspólnego efektu, który ujrzy światło dzienne niebawem.

Pokazujemy Wam dwa przykłady kart. Dajcie znać, która Wam się lepiej podoba i dlaczego?

Data publikacji: 24.03.2021
Autor:

« wstecz | w górę