Fundusze Europejskie

Mareckie dzieci uczą dorosłych

Mareckie dzieci uczą dorosłych

Uczestnicy konkursu plastycznego w prosty sposób pokazali jak ograniczyć plastik – przekazali nam informacje, rysując prace. Sprawdźcie czego się obawiają?
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Według prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych, w 2050 roku w morzach będzie pływało więcej plastikowych butelek niż ryb. Plastikowa wyspa pokrywająca oceany nie przestaje rosnąć. Czy niebawem utworzy kolejny kontynent? Czy za trzydzieści lat na plaży zamiast muszelek będziemy zbierać zakrętki i foliowe torebki? O tym myślą Mareckie dzieci, które uczestniczyły w konkursie „Mniej plastiku – więcej zdrowia”. Konkurs plastyczny - kliknij w link

Teraz jest najlepszy czas, aby to zmienić. Zobaczcie jak w prosty sposób ograniczyć codzienne zużycie plastiku. Podsyłamy kilka przykładów przygotowanych przez dzieci i liczymy na to, że tabelka, którą Wam zaprezentowaliśmy rozszerzy się o wiele więcej propozycji.

JAK OGRANICZYĆ PLASTIK W ŻYCIU CODZIENNYM

          TAK               NIE
Zabawki drewniane Zabawki plastikowe
Torba wielokrotnego użytku na zakupy Torba plastikowa
Napoje w butelkach szklanych Napoje w butelkach plastikowych
Metalowe sztućce Plastikowe sztućce
Mydło w kostce Żel pod prysznic w plastikowej butelce
Lunch w pojemniku wielokrotnego użytku Lunch w folii aluminiowej i jednorazówce
Bidon na wodę Woda w plastikowej butelce
Segreguj śmieci Palenie śmieci
Miejsce na Wasze propozycje Miejsce na Wasze propozycje

Tabelka, nie powstała by, gdyby nie zaangażowanie ekologiczne dzieci, które boją się o przyszłość planety. Ich przykłady pokazały jaki wpływ każdy z Nas ma na to, ile plastikowych odpadów znajdzie się w naszych lasach, morzach czy oceanach.

A przecież każdy z Nas, może wprowadzić niewielkie zmiany do swojego codziennego życia, które będą miały wpływ na polepszenie środowiska naturalnego.

Pomóżmy razem planecie!

Macie jakieś pomysły na ograniczenie plastiku w życiu codziennym? Na Wasze propozycje czekamy w komentarzach na facebooku Link Wodociąg Marecki

 

 

Data publikacji: 18.10.2019