Moc atrakcji w blasku fontanny

Moc atrakcji w blasku fontanny

Malowanie torfowych doniczek, sadzenie nasionek kiełków, warsztaty plastyczne, gra terenowa, rozdanie nagród w konkursie plastycznym oraz zbiórka zużytych baterii. To wszystko czekało na mieszkańców Marek podczas zakończenia lata z fontanną.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Niedziela – park wolontariuszy przy ulicy Sportowej, godzina 13:00, ekipa Wodociągu Mareckiego zwarta i gotowa do pracy. Zaczęliśmy od warsztatów plastycznych i sadzenia nasionek kiełków. Jednocześnie cały czas trwała zbiórka zużytych baterii. I tu wielkie brawa dla mieszkańców. W przeciągu 4 godzin udało się zebrać ponad 3500 tysiąca sztuk. Każdy, kto przyniósł do nas baterie w zamian otrzymał wrzos, a najlepsza 10-tka, która przyniosła najwięcej baterii w wielkim finale otrzymała dodatkowo karmik dla ptaków.

Wspólne dzieło eko

Wracając do tematu warsztatów plastycznych i sadzenia nasion kiełków. Malowanie torfowych doniczek, sadzenie w nich nasionek kiełków oraz warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej cieszyły się nie lada powodzeniem. Nasze stoiska odwiedziło prawie 200 osób. Pomalowaliście i posadziliście kiełki w 100 torfowych doniczkach, narysowaliście niespełna 100 prac plastycznych. Nikt nie wyszedł od nas z pustymi rękoma. Każdy, kto zasadził wybrane przez siebie nasionka kiełków mógł je oczywiście zabrać do domu, dodatkowo otrzymał od nas upominek w postaci gadżetu. Taka sama zasada obowiązywała podczas warsztatów plastycznych pod hasłem EkoPlastyka dla planety, na których to dzieci rysowały zagadnienia związane z ekologią oraz ochroną wód np. słomki w ocenanie, wielorazowego użytku przedmioty, które trafiają do wody. Wszystko oczywiście związane z naszą akcją "Czysta okolica zaczyna się do Ciebie" o której więcej możecie przeczytać tutaj - "Czysta okilica zaczyna się od Ciebie". Wszystkie prace plastyczne trafiały do nas. Dlaczego? Otóż niebawem, z wybranych prac powstanie wspólne dzieło. Jakie? Dowiecie się niedługo.

Uśmiechnięta fontanna

W międzyczasie zaprosiliśmy Was jeszcze do gry terenowej. Mieliśmy przygotowane trzy trasy, rozmieszczone zostały w różnych częściach parku wolontariuszy. Każdy, kto się zdecydował na przejście takiej trasy ( a było to prawie 70 osób) spotkał się po drodze z różnymi zadaniami, które musiał rozwiązać po drodze. Dowiedzieliście się, dlaczego fontanna ma smutną buzię. Dzieci wspaniale znały odpowiedź, że nie wolno wrzucać do niej kamieni i piasku. Serce rosło, jak czytaliśmy odpowiedzi do zadań. Każdy uczestnik trasy z kompletem odpowiedzi wracał do naszego stoiska. Tam czekała niespodzianka w postaci upominku.

Rozdanie nagród w konkursie

O godzinie 17:00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i upominków w konkursie plastycznym „Czysta okolica zaczyna się od Ciebie”. A tuż po nim, wspomniany już finał wręczenia 10-ciu karmików dla ptaków osobom,  które przyniosły najwięcej baterii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami być w ostatni dzień, kiedy to fontanna tryskała strumieniami wody. Teraz już udała się na zimowy odpoczynek. Ale bez obawy wróci do Was na wiosnę z nowymi atrakcjami, które to oczywiście już szykuje.

I tak pożegnaliśmy fontannę na zimę. Nie możemy się doczekać kolejnego sezonu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - link

Data publikacji: 06.10.2021

« wstecz | w górę