Nie zrywaj nakładki z wodomierza

Nie zrywaj nakładki z wodomierza

Uszkodzenie urządzenia wiąże się z dodatkowym kosztem ponoszonym przez naszego abonenta. Unikajmy takich sytuacji!
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Szanowni Państwo! W ostatnich tygodniach nasz zespół eksploatacyjny zaobserwował kilka przypadków uszkodzenia wodomierzy z odczytem radiowym (z tzw. nakładką). Takie modele (na zdjęciu poniżej) są zamontowane u około 19 proc. naszych odbiorców.

Uszkodzenia polegały na naderwaniu lub zerwaniu tzw. nakładki, której zadaniem jest przesyłanie sygnału o stanie licznika przepływu. Taka niesprawność uniemożliwia elektroniczny odczyt danych z wodomierza. Poniżej prezentujemy zdjęcie wodomierza już z oderwaną nakładką.

W takiej sytuacji muszą reagować nasze ekipy eksploatacyjne, które wymieniają urządzenie na nowe. O ile wymiana wodomierza co pięć lat jest bezpłatna dla użytkownika, o tyle naprawa po takim uszkodzeniu wiąże się z dodatkowymi kosztami dla abonenta. Wynika to z umowy na dostarczenie wody, którą nasza firma podpisuje z każdym z użytkowników. Takim odbiorcom wystawiamy oddzielną fakturę za uszkodzony nadajnik/wodomierz.

Nie leży ani w Państwa, ani w naszym interesie dodatkowa wymiana wodomierza. Dlatego zwracamy się z prośbą. Jeśli chcecie sprawdzić stan licznika, odpowiednie dane przeczytacie na każdej naszej fakturze (na zdjęciu poniżej).

Jeśli jednak nasz odbiorca koniecznie chce sprawdzić odczyt, nie należy szarpać wystającej, większej, prawej części nakładki wodomierza. Jej oderwanie powoduje, że odczyt zostanie przerwany, a urządzenie już się nie będzie nadawało do naprawy. Aby zobaczyć dane o zużyciu wody, należy delikatnie podnieść mniejszą, lewą część nakładki do góry. Prezentujemy to na zdjęciu poniżej.

Uprzedzamy - uszkodzenie nakładki nie zwolni od opłaty za wodę. Wodomierz nadal działa i zbiera dane o ilości pobranej wody. Zerwanie nakładki opóźni wystawienie faktury i może skumulować kwotę opłaty (i tak powiększonej o koszt uszkodzonego wodomierza).

Dziękujemy za zrozumienie i uwzględnienie naszej prośby

 

Zarząd i pracownicy Wodociągu Mareckiego

Data publikacji: 20.10.2021

« wstecz | w górę