Edukacja przez zabawę, czyli… „EkoMarki”

Edukacja przez zabawę, czyli… „EkoMarki”

Dotarła do nas gra planszowa, stworzona przez naszych mieszkańców dla naszych mieszkańców. Już niedługo będziecie mogli zagrać w "EkoMarki" m.in. w świetlicach szkolnych, MOK czy CAF3. Będzie też nagrodą w naszych zabawach i konkursach.
Tak wygląda plansza. Nazwy miejsc będą Wam się wydawać znajome
Tak wygląda plansza. Nazwy miejsc będą Wam się wydawać znajome
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Solidne tekturowe pudełko, w środku plansza, karty, pionki i kostka. Tak niewiele potrzeba do dobrej zabawy, która będzie mieć również wymiar edukacyjny. Ale na początku był pomysł, dodajmy – dobry pomysł. A pochodził od międzypokoleniowego duetu: pani Barbary Sas oraz Gabriela Laskowskiego. Wzięli oni udział w naszym ubiegłorocznym konkursie „Odkrywcy wody” i zaproponowali grę, która – jesteśmy pewni – Was wciągnie. Zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory, gdy cała rodzina może wspólnie usiąść przy stole i rozpocząć ekorozgrywkę. Emocje gwarantowane! Ale nie tylko to. Oprócz elementu rekreacyjnego, gra ma w sobie olbrzymi walor edukacyjny. Ignacy Krasicki, poeta i pisarz z XVIII wieku, napisał kiedyś takie słowa: „Bawiąc – uczyć, ucząc – bawić”. To sformułowanie dobrze oddaje to, co znajdziecie na planszy „EkoMarek”.

Pierwsze egzemplarze trafią oczywiście w ręce autorów gry, którym jeszcze raz w ten sposób podziękujemy. Będziecie ją mogli znaleźć także w różnych miejscach na mapie Marek. Egzemplarze „EkoMarek” przekażemy m.in. do świetlic szkolnych, Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (w którym spotykają się fani planszówek) oraz Centrum Aktywności Fabryczna 3. Będą także nagrodami w naszych zabaw i konkursach. Dlatego zachowajcie czujność i… regularnie zaglądajcie na naszą stronę na FB.

Przypominamy również, że gra jest elementem promocji unijnego projektu. Nasza firma już trzykrotnie uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dzięki temu otrzymaliśmy około 107 mln zł dotacji, wybudowaliśmy 213 km sieci kanalizacyjnej oraz drugą Stację Uzdatniania Wody. O tym też się dowiecie z planszy i kart EkoMarek! Dobrej zabawy!

Data publikacji: 25.11.2021

« wstecz | w górę