Dane z wodociągu do deklaracji śmieciowej

Dane z wodociągu do deklaracji śmieciowej

Rozpoczynamy dystrybucję informacji/wykazu o okresie i ilości zużytej wody w 2021 r.
Fragment informacji/wykazu o zużyciu wody
Fragment informacji/wykazu o zużyciu wody
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Od stycznia mieszkańcy naszego miasta znów będą składać deklaracje odpadowe. Dla ogromnej większości obywateli Marek wyliczenie stawki za śmieci jest związane z zużyciem wody. Aby obliczyć wysokość opłaty na 2022 r., potrzebne są dane z Wodociągu Mareckiego. Dostarczają ich ubiegłoroczne faktury lub informacja/wykaz o okresie i ilości zużytej wody za 2021 r.

Właśnie rozpoczęliśmy dystrybucję informacji/wykazu o zużyciu wody. Dostarczamy je naszym użytkownikom dwoma kanałami – drogą tradycyjną, papierową lub drogą elektroniczną – za pośrednictwem Internetowego Biura Obsługi Klienta (IBO). W pierwszym przypadku informację/wykaz znajdziecie Państwo w swojej skrzynce pocztowej wraz z wystawioną w grudniu fakturą za wodę. W przypadku IBO będzie można odnaleźć ten dokument po zalogowaniu na konto. Również będzie dołączony do grudniowej faktury (w zakładce faktury). Uwaga! Będzie to druga strona (należy przewinąć na ekranie). Przy okazji wysyłki e-maila w powiadomieniu o grudniowej fakturze znajduje się wiadomość o dołączonym wykazie.

- Zachęcamy Państwa do dołączenia się do IBO. Z chwilą wejścia do grona jego abonentów w dowolnej chwili będziecie mogli pobrać zarówno informację o zużyciu jak i faktury z naszego systemu. Abonenci IBO nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat, dostają natomiast wygodne narzędzie komunikacji z naszą firmą – zachęca Aron Ablewski z Wodociągu Mareckiego.

Więcej o IBO TUTAJ

Przypomnijmy – w Markach system opłat za śmieci jest związany z zużyciem wody. Deklarację składamy do urzędu miasta (Wydział Podatków i Opłat, Lisa-Kuli 3a), a nie do Wodociągu Mareckiego. Pamiętajmy, aby do deklaracji dołączyć informację o zużyciu wody (z zaznaczonym i wybranym okresem zużycia) lub faktury za 2021 r (uwaga - takie, które nie obejmują zakresem grudnia 2020 lub stycznia 2022)

Więcej o sposobie składania deklaracji na stronie czyste.marki.pl

Data publikacji: 03.12.2021

« wstecz | w górę