Pierwsi odważni się znaleźli. Czekamy na kolejnych

Pierwsi odważni się znaleźli. Czekamy na kolejnych

Stojak na biżuterię, piórnik z butelki, przybornik na drobne rzeczy. Oto pomysły pierwszych chętnych, którzy włączyli się do naszej akcji. Z niecierpliwością chcielibyśmy otrzymać kolejne prace.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Zastanawiacie się, jak można ponownie wykorzystać plastik? Na pewno są wśród nas osoby, które potrafią z niczego zrobić coś pożytecznego. Pochwalcie się swoimi pomysłami. Warto, ponieważ każdy, kto prześle nam swoją propozycję otrzyma od Nas upominek. Pierwsi chętni już się znaleźli, a nagrody gotowe są do odebrania. Nadal czekamy na prace od dzieci i młodzieży jak i od osób dorosłych. Poniżej przedstawiamy te pomysły, które od Was otrzymaliśmy.

Chcecie zobaczyć jak w łatwy sposób można zrobić stojak na biżuterię? Przekonajcie się sami.

Stojak na biżuterię

Aby go wykonać potrzeba: 3 butelki plastikowe (każda o innej wielkości),1 patyczek od szaszłyka, nożyczki

Z każdej butelki odcinamy sam spód, który będzie pojemniczkiem na biżuterię. Kiedy już mamy wycięte wszystkie 3 spody przystępujemy do zrobienia dziurki na środku każdego spodu butelki. Dziurkę możemy zrobić nożyczkami. Trzeba tylko uważać, by dziurka nie była zbyt duża. Kiedy mamy zrobione już dziurki, możemy nałożyć podstawki które powstały na patyczek. Zaczynamy od największej, która musi być na samym spodzie. Kolejną podstawkę umieszczamy na środku patyczka. I najmniejszą na samej górze. Jeżeli dziurki nie będą zbyt duże to będą mocno trzymać się na patyczku i nie będą się przesuwać pojemniczki.

Piórnik z butelki

Aby go zrobić potrzeba: pusta butelka po napoju – w naszym przypadku po napoju w zielonym kolorze, chodziło nam, aby piórnik był kolorowy, suwak, klej na gorąco.

Docinamy butelkę na wysokość,  jaką nam pasuje. Następnie prosimy rodzica, aby klejem na gorąco przykleił nam suwak do butelki. Wkładamy przybory i mamy piórnik.

Aby zrobić szufladkę na drobne rzeczy potrzeba: puste pudełka po zapałkach – my mieliśmy 3szt., klej, papier kolorowy, klej na gorąco, ozdoby, dostępne w domu, koraliki .

Prosimy rodzica o sklejenie klejem na gorąco ze sobą pustych pudełeczek. Następnie kolorowym papierem obklejamy dokładnie całą już szufladkę. Jeżeli mamy w domu koraliki, służą u nas jako gałki w szufladach – również przyklejone są klejem na gorąco.

Aby zrobić portfelik z butelki potrzeba:  butelka po płynie do naczyń, guzik, pętelka do zamykania, taśma dwustronna, klej na gorąco, brokat do dekoracji

Prosimy rodzica o docięcie butelki po płynie na odpowiednią wysokość. Klejem na gorąco doklejamy guziczek. Robimy dziurkę na pętelkę. Następnie w miejscu, gdzie chcemy, aby była dekoracja wyklejamy to taśmą dwustronną i obsypujemy brokatem.

Zobaczcie sami, jak można w prosty sposób wyczarować przydatne przedmioty, a tym samym nie wyrzucać zużytego plastiku  do kosza.

Instrukcje, które Wam przestawiliśmy, przesłali nam sami kreatorzy nowego wykorzystania plastiku. Bardzo dziękujemy.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne pomysły.

Najważniejsze, o czym musicie pamiętać to, że  zgłoszone przez Was pomysły powinny zawierać proces powstania pomysłu i jego efekt końcowy. Dodatkowo powinien znaleźć się plik z krótkim opisem pomysłu i szczegółową instrukcją jego wykonania.

Prace zapisane w pliku jpg. lub filmie audiowizualnym zawierające datę wykonania przesyłamy na adres k.tyminska@wodociagmarecki.pl

W linku poniżej znajdziecie wszelkie szczegóły na temat zbierania przez nas pomysłów https://www.wodociagmarecki.pl/pomysl-na-nagrode

Data publikacji: 17.06.2020

« wstecz | w górę