Wyobraźnia bez granic

Wyobraźnia bez granic

Spośród fantastycznych propozycji dostarczonych przez duety, trudno było wybrać komisji konkursowej te najlepsze. Gratulujemy pomysłowości na wysokim poziomie i ogłaszamy zwycięskie gry
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Czas pandemii nie był przeszkodą dla kreatywnej pracy nad grami planszowymi. Tym bardziej, że pierwszy raz przeprowadziliśmy konkurs w innej formie. Do udziału zaprosiliśmy duety, których prace udowodniły, że wyobraźnia nie zna granic. Aż miło było, gdy otwieraliśmy zgłoszenia i odkrywaliśmy, że pomysły powstawały w wyniku współpracy babci z wnuczką, mamy z synem, ojca z córką czy rodzeństwa.  Każda gra zasługuje na uznanie, więc komisja konkursowa oprócz głównych nagród przyznała też wyróżnienia.

Zanim ogłosimy zwycięzców, zdradzimy kilka szczegółów. Naszą uwagę zwróciły nie tylko wymyślone zasady, ale i sposoby wykonania planszy czy dodatkowych elementów.

By móc ocenić gry, komisja sama musiała w nie zagrać. Było przy tym nie tylko sporo zabawy, ale i wartości edukacyjnej. Mogliśmy spacerować po Markach, odkrywając obiekty związane z pracą Wodociągu Mareckiego. Zbieraliśmy kropelki, by później wybudować system odprowadzania ścieków. Teleportowaliśmy się na różne poziomy.  Musieliśmy zadbać o przyszłość i nie dopuścić do braku wody.

Marcioszka czyścioszka i głębinowa oszczędzulka nie pozwoliły, aby gracz przeszedł dalej bez odpowiedzi na pytanie ekologiczne. Innym razem, ten kto zebrał  najwięcej kropelek to poznał inwestycje realizowane przez Wodociąg Marecki, a dzięki temu wygrywał grę. Kolor też odgrywał istotną rolę. Od niego zależały różne zadania. Po przejściu całej gry, można było stać się szczęśliwym posiadaczem kanalizacji w swoim domu. Eko Świrek dbał o to, by powstały Eko Marki. Moglibyśmy wymieniać świetne rozwiązania bez końca, ale pewnie czekacie na wyniki, więc nie trzymamy Was dłużej w niepewności.

Dlatego też po bardzo długich obradach, przedstawiamy krótko zwycięzców:

1 miejsce: mama i syn, czyli Barbara Sas i Gabriel Laskowski gra pt. „Eko Marki”.

2 miejsce: mama i córka, czyli Katarzyna Lachowska i Magdalena Lachowska gra pt. „Odkrywcy Wody"

3 miejsce: babcia i wnuczka, czyli Lidia Szymańska i Natalia Wysocka gra pt. „Odkrywcy Wody”.

Wyróżnieni:

- Angela Pope i Luke Pope, gra pt. Ratujmy ziemię

- Michał Ratke i Ala Ratke, gr pt. Odkrywcy Ekologii

- Aneta Skibowska i Ewa Skibowska gra pt. Kolorowe Kropelkobranie

- Mateusz Szczepanik i Julia Szczepanik, gra pt. Ratuj (wodną) planetę

- Paula Delgado i Charles Delgado, gra pt. Odkrywcy wody

- Anna Ratke i Grzegorz Ratke, gra pt. „Wodne Labirynty”

- Ewa Krukowska i Wiktoria Zdziarska, gra pt. „Odkrywcy wody”

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Mamy też dobrą wiadmość  –  w tym roku powstanie gra, która trafi w  m.in. w ręce uczestników konkursu.

Z uwagi na trwającą sytuację epidemiologiczną o miejscu i terminie wręczenia nagród poinformujemy Państwa w oddzielnym wpisie oraz telefonicznie do 6 lipca br.

W kolejnych postach przybliżymy Wam poszczególne gry, żebyście i Wy mogli je poznać.

Data publikacji: 22.06.2020

« wstecz | w górę