Fundusze Europejskie

Pomagamy, więc gramy

Pomagamy, więc gramy

Pokazaliście wielkie, WOŚP-owe serce – nie tylko przekazując Wasze dary na Orkiestrę, ale również na… naszej sztaludze. Kolejne rekordy za nami. Dziękujemy!
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

13 stycznia punktualnie o 12:00 stawiliśmy się w SP4 przy ulicy Dużej, by wspomóc dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Przygotowaliśmy moc atrakcji, by uczestnicy mareckiego finału mogli nie tylko pomagać, ale również świetnie się bawić.

Na naszym stoisku jak zwykle nie mogło zabraknąć saturatora z wodą. Nic dziwnego. Atmosfera w szkole była gorąca, każdego chętnego ochłodziliśmy kubkiem wody z sokiem lub bez.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się sztaluga, a na niej plakat z WOŚP-owym sercem i naszą kroplą wody. Dzieci chętnie się zatrzymywały i pomagały go ozdobić.  W tym czasie rodzice na drugiej sztaludze z plakatem mogli dopisać propozycje ekologicznych postulatów i dobrych praktyk. Za zaangażowanie każdy, kto nie minął naszego stołu obojętnie, otrzymał od nas gadżet. Kolejnym punktem naszych atrakcji były krzyżówki dla dzieci, które tradycyjnie cieszyły się zainteresowaniem. Za ich rozwiązanie można było otrzymać wybrany przez siebie upominek.

Cały czas zbieraliśmy oczywiście kasę do puszki dla WOŚP. Dodatkowo odbyła się licytacja naszej torby wypełnionej gadżetami, w której znalazł się m.in. podwójny bilet do strefy VIP na koncert „Niemen inaczej”. Dzięki tej licytacji na konto Orkiestry wpłynęło dodatkowo 200 zł. Z wzruszeniem patrzyliśmy, jak najmłodsi przychodzili z pełnymi woreczkami grosików i drobniaków, które zbierali przez cały rok. Przez kilka godzin do naszej puszki trafiło 1691,67 zł. To nasz kolejny rekord. Rekord pobiły też Marki. Nasz lokalny sztab uzbierał ponad 183 tys. zł. To najlepszy wynik w powiecie wołomińskim. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc szczytny cel. To właśnie dzięki Wam pomaganie jest dziecinnie proste.

A my oczywiście gramy dalej i za rok znów jesteśmy z Wami.

Jurek – jesteśmy z Tobą do końca świata i o jeden dzień dłużej

#MuremZaOwsiakiem

Siema – do zobaczenia!

 ps. Zobaczcie też relację "Tuby Marek"

Data publikacji: 17.01.2019

Galeria: Wielkie serca wielu ludzi, czyli marecki finał WOŚP

Zobacz całą galerię