Fundusze Europejskie

Pro Masovia dla Wodociągu Mareckiego

Pro Masovia dla Wodociągu Mareckiego

Zostaliśmy uhonorowani przez samorząd województwa mazowieckiego. Dziękujemy!
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W tym roku obchodzimy dwudziestolecie rozpoczęcia naszej działalności. Miło nam poinformować, że dostrzegł to m.in. Adam Struzik, marszałek naszego województwa. Otrzymaliśmy z rąk jego przedstawicieli pamiątkowy medal „Pro Masovia”. Jest to okolicznościowe wyróżnienie, nadawane m.in. tym instytucjom, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego lub społecznego Mazowsza.
- Gdy spółka powstawała, otrzymała od samorządu stację uzdatniania wody i niewielką kilkukilometrową sieć kanalizacji sanitarnej. Tak małej firmie udało się zrealizować gigantyczne przedsięwzięcie. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej, funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz samorządu wybudowała sieć kanalizacyjną, która dziś opłata ogromną większość miasta. W trzech etapach Wodociąg Marecki otrzymał od UE ponad 100 mln zł. Głównie dzięki tym pieniądzom dysponuje obecnie aż 202 km sieci kanalizacji sanitarnej i 142 km sieci wodociągowej – tak o przyznanie wyróżnienia dla naszej firmy wnioskował burmistrz Jacek Orych.

Serdecznie dziękujemy. To nas dodatkowo motywuje do dalszej pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta. Obecnie realizujemy ważne, kluczowe dla rozwoju Marek inwestycje. Jest to m.in. budowa drugiej Stacji Uzdatniania Wody, która zabezpieczy dostawy na kolejne dekady. Rozbudowujemy też sieć kanalizacji sanitarnej.

Data publikacji: 04.07.2019