Sobota z Wodociągiem

Sobota z Wodociągiem

Wracamy z saturatorem na Biegu Pamięci, a będzie wiosennie, bo poziomkowo i truskawkowo. Dzień kończymy Nocą Muzeum, pierwszy raz wspólnym zwiedzaniem SUW-2 oraz z wystawą „Wodny Świat” w tle. 14 maja – zapisz się na wycieczkę i tę datę w kalendarzu.
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Wraca saturator

Tak to prawda! Też się cieszymy, bo tak długo nie było nas na wydarzeniu w mieście, gdzie moglibyśmy Was poczęstować Markową Wodą z saturatora. W najbliższą sobotę 14 maja, podczas Biegu Pamięci Matki Matyldy Getter z piknikiem Historyczno – sportowym, organizowanym przez  Fundację Filii Dei przy ulicy Kasztanowej w Markach, będziemy nie tylko gasić pragnienie biegaczy, ale i wszystkich, co odwiedzą nasze stoisko. Skosztujecie Markową Wodę z sokiem lub bez.

Czekamy na Was od godziny 10:00. i zostaniemy z Wami co najmniej do 16:00. Na naszym stosiku będą czekać sadzonki truskawek i poziomek, które będziecie mogli zabrać do domu w torfowych doniczkach, które wcześniej sami ozdobicie. Kto był z nami na kontynuacji Dni Ziemi, ten wie, że to fajna atrakcja.

Ale to nie koniec atrakcji na ten dzień!

Już wieczorem od godziny 20:00 mamy dla Państwa coś ekstra!

W końcu, możemy odpowiedzieć na liczne pytania, które dostajemy od początków pandemii, kiedy zorganizujecie wycieczkę na nowej Stacji Uzdatniania? I oto jest odpowiedź. Po raz pierwszy będziecie mieli okazję zobaczyć na własne oczy Stację Uzdatniania Wody SUW – 2 przy ulicy Spacerowej. Co należy zrobić!

Zapisz się na wycieczkę!

Stacja Uzdatniania Wody ( SUW-2) działa od 2020 roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie było okazji, aby wcześniej Was na nią zaprosić. Dlatego też teraz zapraszamy do zapisów i do zwiedzania. Nie zwlekajcie, bo liczba miejsc ograniczona.

Z okazji Nocy Muzeów przygotowaliśmy dwa wejścia o godzinie 20:00 oraz 21:00 – tu jednak obowiązują zapisy, które ruszają już teraz i trwają do piątku 13 maja do godz. 12:00.

Na zwiedzanie SUW-2 można zapisać się poprzez e-mail: k.tyminska@wodociagmarecki.pl lub pod numerem telefonu 668-465-266.

W tytule maila należy wpisać wycieczka i godzina, czyli np. Wycieczka godz. 20;00. W treści maila, prosimy o informacje, ile osób będzie zwiedzało, imię i nazwisko i kontakt do siebie. Jeśli wybierzecie formę zapisu telefoniczną to wysyłamy smsa o takiej treści, jak w mailu. Oczywiście, czekają Państwo na nasze potwierdzenie.

Pamiętajcie, by napisać, czy wśród zwiedzających będą też dzieci. Dlaczego potrzebujemy tej informacji, bo szykujemy dla nich małą niespodziankę. Ale spokojna głowa, bo i młodzież i dorośli też otrzymają upominek. Nikt nie wyjdzie z pustymi rękoma.

I jeszcze raz - Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Spieszcie się z zapisami.

Poza tym pamiętacie nasz kalendarz Wodny Świat na 2022 rok i wystawę o tym samym tytule, którą zorganizowaliśmy z Fundacją Otwarte Serce. Tak, te obrazy z dwóch edycji, będzie można zobaczyć właśnie podczas zwiedzania SUW-2, który nie powstałby, gdyby nie dofinansowanie unijne w ramach projektu „ Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – Etap III”.

My nie możemy się już doczekać, a Wy?

Do zobaczenia w sobotę.

Data publikacji: 10.05.2022
Autor:

« wstecz | w górę