Zobacz niezwykłą animację o uzdatnianiu wody

Zobacz niezwykłą animację o uzdatnianiu wody

Czwarte urodziny trzeciego etapu unijnego projektu
{[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Wodociąg Marecki realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – etap III”

Pięć lat temu  złożyliśmy w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – Etap III”. I udało się! Po roku, w marcu 2018 r., podpisaliśmy umowę, dzięki której Unia Europejska dotuje nasze inwestycje niebagatelną kwotą ponad 22 mln zł. Od tego czasu minęły właśnie cztery lata. Czas na krótkie sprawozdanie z przebiegu realizacji prac wraz filmową niespodzianką.

  1. Jednym z podstawowych celów trzeciego etapu projektu UE była rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej. Liczba lokalizacji, w których mieszkańcy już mogą dołączyć się w ramach trzeciego etapu unijnego projektu, robi się coraz dłuższa. Żeby się o tym na własne oczy przekonać, wystarczy kliknąć w LINK ( https://www.wodociagmarecki.pl/przylacz-sie-do-sieci-kanalizacji-sanitarnej )
  2. Utworzyliśmy również system monitoringu pracy naszych pompowni ścieków. Jak bardzo był przydatny, świadczą chociażby ostatnie miesiące. Po lutowych wichurach (LINK https://www.ekranwm.pl/obraz-po-wichurach ) doszło do wielu odłączeń prądu, które zatrzymywały pracę pompowni. Mając doskonały podgląd sytuacji na bieżąco mogliśmy reagować i reanimować ich funkcjonowanie. Dzięki temu system kanalizacji sanitarnej zdał (trudny) egzamin
  3. W sąsiedztwie centrum logistycznego przy Kresowej budujemy zaplecze techniczne dla specjalistycznego samochodu zajmującego się bieżącą eksploatacją sieci kanalizacyjnej

4 Perłą w koronie trzeciego etapu unijnego projektu jest druga stacja uzdatniania wody (SUW2) na terenie Czarnej Strugi. Oddaliśmy ją do użytku dwa lata temu. Dzięki niej nasze miasto jest zasilane z dwóch stron i bezproblemowo nadążamy z zaspokajaniem popytu na Markową Wodę. Inwestycję zrealizowaliśmy w najlepszym możliwym momencie. Na początku lata ubiegłego roku padł rekord produkcji wody. SUW1 nie byłaby w stanie sama obsłużyć zapotrzebowania. Ale od czego jest SUW2, która obecnie pokrywa 1/3 zapotrzebowania miasta!

- Z okazji czwartej rocznicy podpisania umowy na realizację trzeciego etapu projektu UE zapraszamy Państwa do obejrzenia pięknej animacji o SUW2. Dowiecie się, w jaki sposób przygotowujemy i wtłaczamy wodę do sieci, a następnie do Państwa kranów! – zachęca Paweł Specjalski, dyrektor zarządu Wodociągu Mareckiego

Wodociąg Marecki już trzykrotnie sięgał po unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności. Z tego źródła pozyskaliśmy już prawie 110 mln zł. Bez takiego wsparcie samodzielnie nie bylibyśmy w stanie samodzielnie wybudować sieci kanalizacji sanitarnej. Początkowo liczyła ona zaledwie kilka (to nie pomyłka) kilometrów, obecnie liczy już ponad 218 km!

Tak uzdatniamy Markową Wodę Zobacz animację o SUW2 - zapraszamy do obejrzenia filmu – link

Data publikacji: 04.04.2022

« wstecz | w górę